mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Różne warianty dla drogi S6

Różne warianty dla drogi S6

Szczeciński oddział GDDKiA poinformował, iż trwają prace nad koncepcjami programowymi dla drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim.

Różne warianty dla drogi S6
Na obecnym etapie prac jest wariantowo rozpatrywana kwestia węzłów drogowych, bierze się przy tym pod uwagę również kwestie prognozowanego natężenia ruchu na węzłach i wynikającej wprost z tego opłacalności ekonomicznej. Jeden zwariantów zakłada odstąpienie od budowy węzła drogowego Kikorze na terenie gminy Osina. W pozostałych wariantach węzeł ten został zachowany. Ostateczne decyzje co do wyboru danego wariantu nie zostały jeszcze podjęte.

-  Wybór któregokolwiek z wariantów nie odetnie gminy Osina „od świata”, ani nawet nie wydłuży w zauważalny sposób drogi do Goleniowa, czy Nowogardu. Dla komunikacji lokalnej zostanie zachowany istniejący przebieg DK nr 6, który w miejscach kolizji z nową trasą zostanie uciąglony. Nowe odcinki łączące zachowywane fragmenty obecnej DK nr 6 będą miały szerokość 7 metrów (czyli pasy ruchu będą miały taką samą szerokość jak na obecnej DK nr 6), zapewni to wygodny dojazd również dla potrzeb komunikacji zbiorowej. Powstanie drogi ekspresowej S6 nie pogorszy skomunikowania miejscowości znajdujących się przy obecnym przebiegu DK nr 6. Natomiast z pewnością mieszkańcy odczują ulgę wynikającą z wyprowadzenia ruchu tranzytowego na nową drogę ekspresową - argumentują drogowcy.
Tematy w artykule: zachodniopomorskie

Podobne wiadomości:

Rząd dokończy budowę drogi S3

Rząd dokończy budowę drogi S3

Polskie drogi 2016-06-16

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Tunel połączy wyspy Uznam i Wolin

Polskie drogi 2016-04-18

Komentuj:

~p_brz 2013-09-23

Brak koncepcji projektowej, do tego brak jakichkolwiek planów jeśli chodzi o finansowanie na lata 2014-2020... czyli wg. mojej teorii, czas realizacji - nigdy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu
Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu
Francuski producent prezentuje odświeżonego Cactusa - jeden z najbardziej awangardowych francuskich samochodów ostatnich lat. Popularny crossover delikatnie zmienił oblicze, a na jego pokładzie pojawiły się nowe rozwiązania.