mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczął się remont DW 964

Rozpoczął się remont DW 964

Rusza inwestycja związana z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 964 na ponad 34 km odcinku z Wieliczki do Kasiny Wielkiej. Zakończenie prac remontowych, wartych blisko 39 mln zł, planowane jest na grudzień 2010 roku.

Rozpoczął się remont DW 964
Obecny zły stan techniczny drogi wojewódzkiej nr 964 z Wieliczki do Kasiny Wielkiej wpływa m.in. na wydłużenie czasu przejazdu, zwiększenie kosztów transportu i eksploatacji pojazdów, a zwiększona emisja zanieczyszczeń, hałas i drgania negatywnie wpływają na stan środowiska naturalnego. Niezbędna jest zatem rozpoczynająca się właśnie modernizacja drogi. Ta ważna inwestycja poprawi jakość połączenia między obszarami będącymi strefami aktywności gospodarczej (Niepołomicka Strefa Inwestycyjna, Strefa Przemysłowa "Zielonych Dobczyc") z terenami atrakcyjnymi turystycznie (Kopalnia Soli w Wieliczce, Szlak Architektury Drewnianej) oraz z głównymi ośrodkami miejskimi, Krakowskim Obszarem Metropolitarnym, Tarnowem i Nowym Targiem. Ułatwiony będzie także dostęp do budowanej autostrady A-4 Kraków-Tarnów.

Modernizacja obejmie ponad 34 km odcinek trasy. Na drodze wojewódzkiej zostanie wymieniona nawierzchnia, powstaną chodniki, zatoczki i krawężniki. Planowana jest też przebudowa skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Asnyka w Wieliczce. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu 2 lat, a jej całkowity koszt to 38,7 mln zł, z czego unijna dotacja w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego wyniesie ponad 25 mln zł.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross