mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczął się remont DW 980

Rozpoczął się remont DW 980

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o rozpoczętym remoncie drogi wojewódzkiej nr 980 Czchów - Zakliczyn - Gromnik - Rzepiennik Strzyżewski. Prace na 47 km odcinku małopolskiej trasy mają potrwać do 2010 roku.

Rozpoczął się remont DW 980
Symboliczne wbicie łopaty przez Wicemarszałka Małopolskiego Romana Ciepielę, rozpoczęło 7 maja bieżącego roku remont drogi wojewódzkiej nr 980 na odcinku Czchów - Zakliczyn - Gromnik - Rzepiennik Strzyżewski. Droga wojewódzka nr 980 jest drogą zaliczoną do klasy G (główna). Oprócz funkcji tranzytowych, stanowi także główna arterię komunikacyjną nie tylko dla mieszkańców przyległych do niej gmin, ale również dla ludności części południowej województwa małopolskiego, dla której jest najdogodniejszym połączeniem w kierunku Krakowa. Trasa częściowo przebiega w trudnym terenie osuwiskowym, dlatego tez pozyskano środki finansowe i przebudowano odcinek drogi położony w Rzepienniku Strzyżewskim i Rzepienniku Biskupim. Obecnie trwa przebudowa odcinka w ramach projektu "Osłona przeciwosuwiskowa" współfinansowanego przez EBI, dzięki temu zostanie przebudowany i zabezpieczony kolejny odcinek drogi w Rzepienniku Biskupim.

Do połowy 2010 roku ma zostać zmodernizowany około 47 km odcinek drogi. W ramach inwestycji oprócz modernizacji i poszerzenia nawierzchni planowana jest także budowa i przebudowa chodników, poprawa odwodnienia, korekta łuków, budowa zatok autobusowych, wykonanie lokalnych poszerzeń nawierzchni, zabezpieczenie korpusu drogi oraz modernizacje obiektów mostowych. Koszt inwestycji wyniesie ponad 60 mln zł, który w większości pokryje samorząd województwa małopolskiego, posiłkując się środkami unijnymi. Projekt ma zostać zgłoszony do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Autostrada A4 - wymieniają nawierzchnię

Polskie drogi 2016-06-09

Komentuj:

~As 2008-05-10

Lepiej robić 2 lata ale porządnie mareczku

~adam 2008-05-09

nareszcie!!!

~Marek 2008-05-09

Jestem pod wrażeniem tempa robót:47 km do 2010 roku.Rekord świata!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando