Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczął się remont DW 980

Rozpoczął się remont DW 980

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego poinformował o rozpoczętym remoncie drogi wojewódzkiej nr 980 Czchów - Zakliczyn - Gromnik - Rzepiennik Strzyżewski. Prace na 47 km odcinku małopolskiej trasy mają potrwać do 2010 roku.

Rozpoczął się remont DW 980
Symboliczne wbicie łopaty przez Wicemarszałka Małopolskiego Romana Ciepielę, rozpoczęło 7 maja bieżącego roku remont drogi wojewódzkiej nr 980 na odcinku Czchów - Zakliczyn - Gromnik - Rzepiennik Strzyżewski. Droga wojewódzka nr 980 jest drogą zaliczoną do klasy G (główna). Oprócz funkcji tranzytowych, stanowi także główna arterię komunikacyjną nie tylko dla mieszkańców przyległych do niej gmin, ale również dla ludności części południowej województwa małopolskiego, dla której jest najdogodniejszym połączeniem w kierunku Krakowa. Trasa częściowo przebiega w trudnym terenie osuwiskowym, dlatego tez pozyskano środki finansowe i przebudowano odcinek drogi położony w Rzepienniku Strzyżewskim i Rzepienniku Biskupim. Obecnie trwa przebudowa odcinka w ramach projektu "Osłona przeciwosuwiskowa" współfinansowanego przez EBI, dzięki temu zostanie przebudowany i zabezpieczony kolejny odcinek drogi w Rzepienniku Biskupim.

Do połowy 2010 roku ma zostać zmodernizowany około 47 km odcinek drogi. W ramach inwestycji oprócz modernizacji i poszerzenia nawierzchni planowana jest także budowa i przebudowa chodników, poprawa odwodnienia, korekta łuków, budowa zatok autobusowych, wykonanie lokalnych poszerzeń nawierzchni, zabezpieczenie korpusu drogi oraz modernizacje obiektów mostowych. Koszt inwestycji wyniesie ponad 60 mln zł, który w większości pokryje samorząd województwa małopolskiego, posiłkując się środkami unijnymi. Projekt ma zostać zgłoszony do Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat A4Go

Autostrada A4 - Elektroniczny pobór opłat...

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

~As 2008-05-10

Lepiej robić 2 lata ale porządnie mareczku

~adam 2008-05-09

nareszcie!!!

~Marek 2008-05-09

Jestem pod wrażeniem tempa robót:47 km do 2010 roku.Rekord świata!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj