mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu prac związanych z budową obwodnicy Raciąża. Ponad 4,5 km trasa znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 60. Droga ma być gotowa już w 2010 roku.

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża
Droga krajowa nr 60 to popularna trasa tranzytowa z krajów nadbałtyckich w kierunku Europy Zachodniej. To także uczęszczany szlak turystyczny, dlatego codziennie podróżują nim setki kierowców. Niestety wąskie uliczki w centrum Raciąża, którymi przebiega ta krajówka, to wąskie gardło na trasie. Dlatego niezbędna jest budowa drogowego obejścia miasta, które pozwoli odsunąć ruch od centrum i zapewni szybszy oraz bezpieczniejszy przejazd.

Władze miasta od lat zabiegały o to, żeby wyprowadzić ciężki ruch z miasta. Już w 2004 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie obwodnicy, a w 2006 roku została wydana decyzja lokalizacyjna. Teraz rozpoczyna się wyczekiwana budowa trasy. 21 sierpnia bieżącego roku wykonawcy został przekazany plac budowy.

Realizacja zadania obejmuje budowę jednojezdniowej dwupasowej drogi klasy GP o długości blisko 4,6 km, o nośności 115 kN na oś, budowę dwóch rond (początek i koniec obwodnicy), dwóch mostów przez rzekę Karsówkę i Raciążnicę oraz trzech wiaduktów nad obwodnicą w ciągu dróg powiatowych. Drogowcy wybudują także drogi dojazdowe, ekran dźwiękochłonny, chodniki, przejścia dla zwierząt, bariery ochronne i elementy organizacji ruchu. Dodatkowo przebudowane zostaną istniejące drogi powiatowe i gminne, przepusty oraz zjazdy publiczne i indywidualne, a także cała kolidująca infrastruktura techniczna. W początkowej fazie budowy nie powinno być utrudnień i ograniczeń w ruchu.

Wykonawcą robót jest firma Budimex-Dromex S.A. Wartość zadania, które jest finansowane ze środków budżetowych to 83,8 mln zł. Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na 11 lutego 2010 roku.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Volvo XC60 T6 AWD – Nowicjusz

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~oznakowanie dróg 2008-11-20

Droga krajowa nr 60 rozpoczyna się w Topoli Królewskiej, a kończy w Ostrowi Mazowieckiej. I cóż z tego, skoro wszyscy piszą Płock - Ciechanów. Jeżdżę często tą drogą na odcinku od Glinojecka właśnie do Topoli Królewskiej. Tylko konia z rzędem temu kto znajdzie choć raz na trasie nazwę tej miejscowości. Mamy drogowskazy: najpierw Płock, potem Kutno, a w końcu Łęczyca. I tu problem największy, bo droga się kończy gdy dojeżdżamy do krajowej 1. Tam zaś mamy kierunek Łódź lub Gdańsk. A gdzie Łęczyca? Początkowo na skrzyżowaniu wjeżdżałem w różne drogi, by w końcu zapamiętać, że to ta na Łódź. Ale to też absurd, bo 1. wcale nie prowadzi do Łodzi tylko do Cieszyna. Można by tak wiele pisać o naszych kochanych drogowcach. Domyślam się, że te oznaczenia na drogowskazach powstały za czasów gdy mieliśmy 49 województw, dla wskazania ośrodków władzy.

~po co Droga ? 2008-08-30

moze nalezy budwac trakty dla zaprzegów Wołowych bo pzeciez skoro Polskich Roników nie stac na palowo do trakltorów w amach cywlizowanej UE zastapili je zaprzgami konnymi jest jak w srednioweczu .Prezydent z premierem Pały w trnch Grzeja wraz ze Sniadkiwm SAilidypoy zerjaceh na podatkach wernych ktorzy pracuja po 16 godz na Dobe !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.