mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu prac związanych z budową obwodnicy Raciąża. Ponad 4,5 km trasa znajdzie się w ciągu drogi krajowej nr 60. Droga ma być gotowa już w 2010 roku.

Rozpoczęła się budowa obwodnicy Raciąża
Droga krajowa nr 60 to popularna trasa tranzytowa z krajów nadbałtyckich w kierunku Europy Zachodniej. To także uczęszczany szlak turystyczny, dlatego codziennie podróżują nim setki kierowców. Niestety wąskie uliczki w centrum Raciąża, którymi przebiega ta krajówka, to wąskie gardło na trasie. Dlatego niezbędna jest budowa drogowego obejścia miasta, które pozwoli odsunąć ruch od centrum i zapewni szybszy oraz bezpieczniejszy przejazd.

Władze miasta od lat zabiegały o to, żeby wyprowadzić ciężki ruch z miasta. Już w 2004 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o budowie obwodnicy, a w 2006 roku została wydana decyzja lokalizacyjna. Teraz rozpoczyna się wyczekiwana budowa trasy. 21 sierpnia bieżącego roku wykonawcy został przekazany plac budowy.

Realizacja zadania obejmuje budowę jednojezdniowej dwupasowej drogi klasy GP o długości blisko 4,6 km, o nośności 115 kN na oś, budowę dwóch rond (początek i koniec obwodnicy), dwóch mostów przez rzekę Karsówkę i Raciążnicę oraz trzech wiaduktów nad obwodnicą w ciągu dróg powiatowych. Drogowcy wybudują także drogi dojazdowe, ekran dźwiękochłonny, chodniki, przejścia dla zwierząt, bariery ochronne i elementy organizacji ruchu. Dodatkowo przebudowane zostaną istniejące drogi powiatowe i gminne, przepusty oraz zjazdy publiczne i indywidualne, a także cała kolidująca infrastruktura techniczna. W początkowej fazie budowy nie powinno być utrudnień i ograniczeń w ruchu.

Wykonawcą robót jest firma Budimex-Dromex S.A. Wartość zadania, które jest finansowane ze środków budżetowych to 83,8 mln zł. Planowany termin zakończenia robót wyznaczono na 11 lutego 2010 roku.

Podobne wiadomości:

Lexus GS 460 – Potęga „ósemki”

auto motor i sport 0000-00-00

Nie dla każdego. GS 460, czyli klasa E według Lexusa. Komfort, wyposażenie oraz to, co najlepsze - duży, benzynowy silnik V8.

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~oznakowanie dróg 2008-11-20

Droga krajowa nr 60 rozpoczyna się w Topoli Królewskiej, a kończy w Ostrowi Mazowieckiej. I cóż z tego, skoro wszyscy piszą Płock - Ciechanów. Jeżdżę często tą drogą na odcinku od Glinojecka właśnie do Topoli Królewskiej. Tylko konia z rzędem temu kto znajdzie choć raz na trasie nazwę tej miejscowości. Mamy drogowskazy: najpierw Płock, potem Kutno, a w końcu Łęczyca. I tu problem największy, bo droga się kończy gdy dojeżdżamy do krajowej 1. Tam zaś mamy kierunek Łódź lub Gdańsk. A gdzie Łęczyca? Początkowo na skrzyżowaniu wjeżdżałem w różne drogi, by w końcu zapamiętać, że to ta na Łódź. Ale to też absurd, bo 1. wcale nie prowadzi do Łodzi tylko do Cieszyna. Można by tak wiele pisać o naszych kochanych drogowcach. Domyślam się, że te oznaczenia na drogowskazach powstały za czasów gdy mieliśmy 49 województw, dla wskazania ośrodków władzy.

~po co Droga ? 2008-08-30

moze nalezy budwac trakty dla zaprzegów Wołowych bo pzeciez skoro Polskich Roników nie stac na palowo do trakltorów w amach cywlizowanej UE zastapili je zaprzgami konnymi jest jak w srednioweczu .Prezydent z premierem Pały w trnch Grzeja wraz ze Sniadkiwm SAilidypoy zerjaceh na podatkach wernych ktorzy pracuja po 16 godz na Dobe !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.