mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczęto prace na "siódemce"

Rozpoczęto prace na "siódemce"

Ruszyły prace drogowe związane z modernizacją prawie 35 km odcinka drogi krajowej nr 7 Rabka - Chyżne. Wykonawca przystąpił do wzmacniania poboczy bitumicznych na prawie 2 km odcinku w rejonie Skawy.

Zmiana organizacji ruchu polega na razie jedynie na wygrodzeniu pobocza, więc ruch pojazdów odbywa się bez utrudnień.
Zakres robót obejmuje wzmocnienie nawierzchni drogi do 115 kN na oś, wymianę konstrukcji nawierzchni pobocza utwardzonego, przebudowę chodników i zatok autobusowych, oczyszczenie, remont i wymianę istniejących przepustów, wykonanie brakujących elementów odwodnienia, stabilizację osuwiska, przebudowę i remont obiektów mostowych, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudowę infrastruktury.

Wartość kontraktu to ponad 212 mln zł a prace na tym odcinku powinny się zakończyć w sierpniu 2009 roku. Wykonawca inwestycji to konsorcjum portugalsko – polskie utworzone przez firmy: Mota-Engil SA, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Nowego Targu oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych SA z Nowego Sącza.

Przeczytaj także:

Ruszają prace na Zakopiance (2007-09-25)

Modernizacja drogi krajowej Nr 7 Rabka - Chyżne (2007-08-30)


Podobne wiadomości:

Podwójna odsłona

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe modele Volvo - V70 i uterenowione XC70 - awansowały do klasy wyższej średniej. Wszystko dzięki podobieństwu do prestiżowego S80.

Na jednym baku

auto motor i sport 0000-00-00

Szeroki uśmiech Peugeota 407 znamy od kilku lat. Teraz postanowiliśmy sprawdzić, czy z dieslem 1.6 pod maską samochód okaże się oszczędny, czy może to nam zrzednie mina.

Komentuj:

~W 124 2007-09-28

Nareszcie sie wzieli za tą trase- przeciesz to wizytówka przy wjezdzie do polski od południa.

~astrolog 2007-09-27

Doskonala wiadomosc. Jazda z Rabki do przejscia granicznego w Chyznem to makabra. Masa TIRow, koleiny, nie ma gdzie wyprzedzic.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.