mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczynają się konsultacje społeczne dla A2

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dla A2

W poniedziałek, 27 października odbędzie się pierwsze z serii spotkań GDDKiA z mieszkańcami miejscowości, w pobliżu których powstanie odcinek autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego.

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dla A2
- W poniedziałek, 27 października  o godzinie 17.00 w urzędzie gminy Wiązowna  przy ul. Lubelskiej  59  odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące przebiegu I etapu projektowanego  odcinka. Podczas spotkania zaprezentowana zostanie Koncepcja Programowa  planowanego przebiegu autostrady i charakterystyka przedsięwzięcia.  Na tym etapie zainteresowani mogą zgłaszać swoje postulaty -  możliwość ich wprowadzenia zostanie przeanalizowana. Termin przesyłania uwag  do koncepcji mija 10 listopada 2014 roku. Spotkania informacyjne potrwają do  23 stycznia 2015 roku - informują drogowcy.

 

Planowane terminy spotkań:

Dla  etapu I

– 27.10.2014, Urząd Gminy  Wiązowna

Dla etapu II

– 8.12.2014, Urząd Gminy Wiązowna

- 11.12.2014, Halinów

Dla etapu III

- 22.01.2015 , Halinów

- 23.01.2015, Dębe Wielkie

 

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~warszawiak 2014-10-29

Mam nadzieję, że pomysł zastąpienia autostrady A2 przez ekspresówkę S2 na wymienionym odcinku był tak samo krótkotrwały, jak kompletnie nietrafiony. Jedna tzw S2, czyli POW Konotopa-"Lubelska" wystarczy aż nadto. Już kiedyś Tusk rzucił równie głupim i Bogu dzięki krótkotrwałym pomysłem zbudowania ekspresówek w miejscu wykonanych dzisiaj, pełnoprawnych na szczęście odcinków autostrad A2 i bodaj A1. Od węzła "Lubelska" do Mińska Maz. jest zaledwie niecałe 15 km po płaskim terenie i państwa nie byłoby stać na wybudowanie tego kawałka autostrady bez unijnych dotacji??? Byłaby to super kompromitacja!!! Od razu odpowiem też tym, co twierdzą, że wolą bezpłatną ekspresówkę od płatnej autostrady. Otóż twierdzę, że po likwidacji bramek wprowadzenie płatnych ekspresówek będzie tylko kwestią czasu i to wcale niedługiego. A wtedy autostrada będzie zawsze lepsza od dwujezdniowej drogi ekspresowej i za tą ostatnią nie będą przemawiać już żadne argumenty.

~JAK 2014-10-27

Z niedawnych informacji wynikało, że zrezygnowano z budowy A2 na wschód od Warszawy, a miałaby być w tym miejscu budowana S2. O której koncepcji będzie mowa podczas tych "konsultacji"? Same "konsultacje" przebiegają jak w żarcie z czasów PRL-u. "Ktoś puka do drzwi - gospodarz otwiera i słyszy pytanie: Czy mogę panu nasr... n wycieraczkę pod drzwiami? Nie!!! Ponownie, za kilka dni taka sama sytuacja i taka sama odpowiedź. Po kolejnych kilku dniach - wielka kupa na wycieraczce pod drzwiami. Gospodarz z pretensjami do intruza, a ten mowi: "Przecież się konsultowałem"" ;-)))

~warszawiak 2014-10-24

Dopiero konsultacje? Na A2 na odcinku "Lubelska"-Mińsk Mazowiecki już dawno powinien być ogłoszony przetarg, równocześnie z przetargiem dokończenie POW, czyli tzw S2. A ukończenie tzw S2 na odcinku węzeł "Puławska"-węzeł "Lubelska", S17 przynajmniej na odcinku węzeł "Lubelska"-węzeł "Zakręt" i wcześniej wymienionej A2 powinno być równoczesne. Inaczej POW straci co najmniej połowę ze swej wartości.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando