mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce

Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce

Na początku  czerwca rozpoczęły  się remonty 2 wiaduktów na drodze krajowej nr 11 i  dwóch  mostów na DK 15 i DK 92. Wprowadzony został, lub zostanie ruch wahadłowy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami  w Ocieszynie, Pile, Koźminie Wielkopolskim i Słupcy.

Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce
Jak informuje Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu na podstawie Planu Remontów Obiektów Mostowych  na terenie Wielkopolski  wyremontowane zostaną 2 wiadukty i 2 mosty.

Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z. o. o. z Bydgoszczy wykona remont wiaduktu nad linią kolejową Poznań – Piła w ciągu dk 11 w m. Ocieszyn. Zgodnie z zawartą  umową Wykonawca ma czas na wykonanie remontu  do końca października  br. Remont będzie obejmował naprawę: powierzchni betonowych, izolacji i nawierzchni, odwodnienia pomostu, przyczółków, płyt przejściowych, płyty pomostowej,  umocnienia i odwodnienia skarp stożków nasypu przy przyczółkach. Na wiadukcie zostaną zamontowane  nowe bariery. Umowa z Wykonawcą opiewa na  ponad 2 mln  200 tys. zł.   

Kolejny remont wykona firma MOST Sp. z o. o. z Sopotu  nad linią PKP w ciągu dk. 11 w Pile (nitka południowa - od strony Dworca). Zadanie zostało podzielone na 2 etapy: tzn. że najpierw wyremontowana zostanie nitka południowa a w następnych latach  nitka północna. Remont obejmuje m. in. prace rozbiórkowe, wykonanie: wzmocnień podpór całego obiektu, dylatacji, odwodnienia, nawierzchni , robót nawierzchniowych, montaż: urządzeń bezpieczeństwa ruchu, oświetlenia.  Termin wykonania  I etapu  to  połowa czerwca 2014 r. Umowę z wykonawcą zawarto na kwotę ponad 7 mln 260 tys. zł.

Za remont mostu przez rzekę Orlę w m. Koźmin Wielkopolski w ciągu drogi krajowej nr 15 odpowiedzialna jest  firma  Zakład Specjalistycznych Robót Budowlanych IKOMONT- Zbigniew Przybecki  z Poznania. W zakres prac wchodzi odtworzenie całej konstrukcji mostu: płyty nośnej, izolacje płyty mostu oraz wykonanie warstw nawierzchniowych. W ramach tego zadania wykonane zostaną 2  nowe chodniki dla pieszych, oraz wzmocnione zostaną podpory pod obiektem. Remont mostu zostanie wykonany do  końca września br. Wartość  zadania to ponad 1 mln zł.

Kolejny remont mostu wykonany zostanie w ciągu drogi krajowej nr 92 w m. Słupca . Wykonawcą został Zakład Inżynierii Budowlanej ADOR z Łodzi za kwotę ponad 680 tys. zł. Zakres prac obejmuje rozbiórkę barier, frezowanie, wzmocnienie płyty nośnej mostu, wymianę izolacji, płyty nawierzchni, odtworzenie nawierzchni i montaż nowych barier. Termin zakończenia to koniec września br.

Nadal trwają prace remontowe na moście na rzece Warcie w Nowym Mieście, na którym w kwietniu br. doszło do awarii płyty pomostowej.                                             
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

Komentuj:

~Jotgie 2013-06-12

Remont wiaduktu w Pile nie spowoduje utrudnień w ruchu tranzytowym, gdyż Piła posiada lokalną obwodnicę, na którą jest kierowany cały ruch z DK11.<br /> Na remontowanym wiadukcie odbywa się wyłącznie ruch lokalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando