mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce

Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce

Na początku  czerwca rozpoczęły  się remonty 2 wiaduktów na drodze krajowej nr 11 i  dwóch  mostów na DK 15 i DK 92. Wprowadzony został, lub zostanie ruch wahadłowy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami  w Ocieszynie, Pile, Koźminie Wielkopolskim i Słupcy.

Rozpoczynają się remonty mostów w Wielkopolsce
Jak informuje Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu na podstawie Planu Remontów Obiektów Mostowych  na terenie Wielkopolski  wyremontowane zostaną 2 wiadukty i 2 mosty.

Firma Gotowski Budownictwo Komunikacyjne i Przemysłowe Sp. z. o. o. z Bydgoszczy wykona remont wiaduktu nad linią kolejową Poznań – Piła w ciągu dk 11 w m. Ocieszyn. Zgodnie z zawartą  umową Wykonawca ma czas na wykonanie remontu  do końca października  br. Remont będzie obejmował naprawę: powierzchni betonowych, izolacji i nawierzchni, odwodnienia pomostu, przyczółków, płyt przejściowych, płyty pomostowej,  umocnienia i odwodnienia skarp stożków nasypu przy przyczółkach. Na wiadukcie zostaną zamontowane  nowe bariery. Umowa z Wykonawcą opiewa na  ponad 2 mln  200 tys. zł.   

Kolejny remont wykona firma MOST Sp. z o. o. z Sopotu  nad linią PKP w ciągu dk. 11 w Pile (nitka południowa - od strony Dworca). Zadanie zostało podzielone na 2 etapy: tzn. że najpierw wyremontowana zostanie nitka południowa a w następnych latach  nitka północna. Remont obejmuje m. in. prace rozbiórkowe, wykonanie: wzmocnień podpór całego obiektu, dylatacji, odwodnienia, nawierzchni , robót nawierzchniowych, montaż: urządzeń bezpieczeństwa ruchu, oświetlenia.  Termin wykonania  I etapu  to  połowa czerwca 2014 r. Umowę z wykonawcą zawarto na kwotę ponad 7 mln 260 tys. zł.

Za remont mostu przez rzekę Orlę w m. Koźmin Wielkopolski w ciągu drogi krajowej nr 15 odpowiedzialna jest  firma  Zakład Specjalistycznych Robót Budowlanych IKOMONT- Zbigniew Przybecki  z Poznania. W zakres prac wchodzi odtworzenie całej konstrukcji mostu: płyty nośnej, izolacje płyty mostu oraz wykonanie warstw nawierzchniowych. W ramach tego zadania wykonane zostaną 2  nowe chodniki dla pieszych, oraz wzmocnione zostaną podpory pod obiektem. Remont mostu zostanie wykonany do  końca września br. Wartość  zadania to ponad 1 mln zł.

Kolejny remont mostu wykonany zostanie w ciągu drogi krajowej nr 92 w m. Słupca . Wykonawcą został Zakład Inżynierii Budowlanej ADOR z Łodzi za kwotę ponad 680 tys. zł. Zakres prac obejmuje rozbiórkę barier, frezowanie, wzmocnienie płyty nośnej mostu, wymianę izolacji, płyty nawierzchni, odtworzenie nawierzchni i montaż nowych barier. Termin zakończenia to koniec września br.

Nadal trwają prace remontowe na moście na rzece Warcie w Nowym Mieście, na którym w kwietniu br. doszło do awarii płyty pomostowej.                                             
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Drogowe inwestycje w 2015 roku

Polskie drogi 2015-04-22

Komentuj:

~Jotgie 2013-06-12

Remont wiaduktu w Pile nie spowoduje utrudnień w ruchu tranzytowym, gdyż Piła posiada lokalną obwodnicę, na którą jest kierowany cały ruch z DK11.<br /> Na remontowanym wiadukcie odbywa się wyłącznie ruch lokalny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.