mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozstrzygnięte przetargi na dwa kolejne odcinki S17

Rozstrzygnięte przetargi na dwa kolejne odcinki S17

Oferta firmy Bilfinger Infrastructure okazała się najkorzystniejsza w przetargu na zaprojektowanie i budowę odcinka S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki. Z kolei Mota Engil Central Europe wygrał przetarg na budowę S17 pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód.

Rozstrzygnięte przetargi na dwa kolejne odcinki S17
Realizację odcinka drogi ekspresowej S17 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki o długości ok. 20,2 km wyceniono na ok. 608,8 mln zł. Wykonawca zadeklarował ukończenie prac w ciągu 34 miesięcy (do czasu nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i udzielił 10-letnią gwarancję jakości.

Dwujezdniowa droga ekspresowa wykonana będzie w technologii betonu cementowego. Od granicy województw poprowadzi nowym śladem po wschodniej stronie Ryk, a za Moszczanką wejdzie w korytarz obecnej DK17, po jej zachodniej stronie.

Drugi z odcinków S17, pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód, będzie mierzył 13,2 km długości, a najkorzystniejsza oferta na jego wykonanie wyniosła 270,8 mln zł. Wykonawca zadeklarował ukończyć prace w ciągu 34 miesięcy (do czasu nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) i udzielił 10-letnią gwarancję jakości.

Nawierzchnia tego odcinka drogi ekspresowej S17 wykonana będzie również w technologii betonu cementowego, a na całym odcinku pomiędzy węzłami Skurdki i Kurów Zachód przebiegać będzie po zachodniej stronie DK17. Obecna jezdnia drogi krajowej stanie się drogą do obsługi ruchu lokalnego.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, iż przyszły wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduje trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi.

Podpisanie umów na oba odcinki S17 będzie możliwe po przeprowadzeniu przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych kontroli dokumentacji przetargowej i braku odwołań konkurentów startujących w przetargu.
 
Przypomnijmy, że wcześniej wyłoniono najkorzystniejsze oferty na dwa odcinki S17:
- od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc (ok. 12,2 km, wyłoniono firmę Budimex)
- od obwodnicy Gończyc do granicy województw (ok. 13 km, Budimex).
Na pozostałe trzy odcinki o łącznej długości 37,2 km: od węzła Lubelska do początku obwodnicy Kołbieli (ok. 15,2 km), obwodnicę Kołbieli (ok. 8,7 km) i dalszy do obwodnicy Garwolina (ok. 13 km) zaproszono wyłonionych w pierwszym etapie przetargu wykonawców do złożenia ofert cenowych.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~markopolo 2015-09-11

Nie przesadzaj, w Europie beton się sprawdza. W Polsce też już trochę dróg z niego powstało i jest OK. Głośność jest do opanowania, a w miastach jest też duża zaleta betonu czyli oddawanie ciepła, bo tak się nie nagrzewa. No i też odbijanie światła, w sensie że jest jaśniej jednak po zmroku a to z kolei bezpieczeństwo.

Jotgie 2015-09-04

Czy beton okaże się "solidny" to zobaczymy! Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych podstaw techniczno - ekonomicznych by twierdzić, że nawierzchnia z betonu cementowego jest lepsza niż asfaltobeton. Każda ma swoje wady i zalety. Jedna z wad nawierzchni z betonu cementowego na autostradach nie ma wielkiego znaczenia - jest dość głośna. Dlatego raczej nie buduje się takich nawierzchni w obrębie miast.

~alojzy 2015-09-03

no i wreszcie się ruszyło coś w temacie. choć mnie osobiście bardziej cieszy że będą budować z solidnego betonu więc jest duża szansa że droga posłuży ileś lat

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.