Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozstrzygnięto przetargi na przebudowę dróg krajowych nr 74 i 82

Rozstrzygnięto przetargi na przebudowę dróg krajowych nr 74 i 82

Rozstrzygnięto dwa przetargi dotyczące poprawy bezpieczeństwa na dwóch odcinkach dróg krajowych (DK 74 i DK 82) na Lubelszczyźnie. Prace potrwają najpóźniej do końca listopada 2010 roku.

Rozstrzygnięto przetargi na przebudowę dróg krajowych nr 74 i 82
Na zadanie obejmujące rozbudowę drogi krajowej nr 82 na odcinku o długości ok. 1,3 km przechodzącym przez Łęczną wpłynęły trzy oferty, z czego dwie nie podlegały odrzuceniu. Najkorzystniejszą ofertę z najniższą ceną, ponad 18 mln zł, zaoferowała firma Strabag.

Zadanie obejmuje przebudowę odcinka ul. Jana Pawła II stanowiący fragment drogi krajowej nr 82. Na skrzyżowaniach z ulicami: Krasnystawską i Targową powstaną ronda, a na części ul. Jana Pawła II zostanie dobudowana druga jezdnia. Prace obejmą również budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz chodników.

Przebudową drogi krajowej nr 74 na odcinku o długości 7,7 km pomiędzy Annopolem i Gościeradowem zainteresowanych było pięciu oferentów. Jedną ofertę odrzucono, a najkorzystniejszą z najniższą ceną (około 15 mln zł) zaoferowała firma Trakt. Najwyższa oferta opiewała na kwotę bliską 22 mln zł.

Zadanie obejmuje przebudowę drogi ze wzmocnieniem i poszerzeniem jezdni, budowę dróg dojazdowych, przebudowę istniejących i budowę nowych zatok autobusowych.

Jeśli w ciągu 10 dni od daty ogłoszenia rozstrzygnięcia przetargu nie wpłynie odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej to umowy z wykonawcami będzie można podpisać przed końcem czerwca. W obu zadaniach termin realizacji prac wynosi pięć miesięcy od daty podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 listopada br.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Przyciemniane szyby w samochodzie
Przyciemniane szyby w samochodzie
Jedną z najpopularniejszych modyfikacji samochodu jest przyciemnianie szyb. Można to zrobić fabrycznie, samemu lub zlecić taką usługę jednemu z zakładów zajmujących się przyciemnianiem. Taki zabieg podniesie komfort użytkowania samochodu pod warunkiem, że jest przeprowadzony z uwzględnieniem obowiązujących przepisów i norm.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj