mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozstrzygnięty przetarg na Most Krasińskiego

Rozstrzygnięty przetarg na Most Krasińskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie wybrał firmę, która przygotuje dokumentację techniczną dla Mostu Krasińskiego w Warszawie. W dalszej kolejności wyłoniony zostanie wykonawca przeprawy przez Wisłę. Inwestycja pochłonie około 480 mln zł i powinna zakończyć się w 2010 roku.

Rozstrzygnięty przetarg na Most Krasińskiego

Za najkorzystniejszą została uznana oferta niemieckiej firmy Schuessler. Firma Schuessler Duesseldorf  za sporządzenie dokumentacji technicznej Trasy Mostu Krasińskiego otrzyma 11,1 mln zł. Dodajmy, że była to najniższa ze złożonych ofert.

„Umowa z wykonawcą będzie mogła być podpisana jeżeli pozostali oferenci nie złożą protestów. Dokumentacja techniczna trasy ma być gotowa na przełomie roku, a sam most w roku 2010” – informuje ZDM w Warszawie.

Trasa Krasińskiego pobiegnie od placu Wilsona do ulicy Budowlanej i będzie miała długość ponad 3 kilometrów. Trasa składać się będzie z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, torów tramwajowych, ciągu pieszego oraz ścieżki rowerowej. Nad torami kolejowymi linii Warszawa – Gdańsk przewidziano wiadukt, natomiast na skrzyżowaniach z Jagiellońską, jezdniami zjazdowymi z Wisłostrady oraz na placu Wilsona – sygnalizacje świetlne. Długość przeprawy przez Wisłę wyniesie 722 metry.

Przeczytaj także:

Trzej chętni na most Krasińskiego (2007-04-12)

 

 


Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~BMA 2007-04-18

Niemcy wygrali przetarg na sporzadzenie dokumentacji a nie wykonawstwo - trzeba czytac ze zrozumieniem ... ;)

~mik72 2007-04-18

Ale to dopiero dokumentacja...

~zui 2007-04-18

Cale szczescie z Niemcy wygrali! Przynajmniej sie nie bedzie sypal po dwoch latach uzytkowania.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.