mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozwój Kaszubskiej Marszruty

Rozwój Kaszubskiej Marszruty

W Brusach na terenie Borów Tucholskich powstaną trasy rowerowe i infrastruktura turystyczna. Wykonawcą kontraktu o wartości 4,9 mln zł netto jest Skanska. 16-kilometrową trasę rowerową będzie można w całości pokonać już w styczniu 2014 r.

Rozwój Kaszubskiej Marszruty
Projekt pod nazwą „Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta” przewiduje budowę na terenie gminy Brusy 16 km trasy rowerowej i ciągów pieszo-jezdnych o utwardzonej nawierzchni.

Inwestycja podzielona jest na dwa zadania. Jeszcze w tym roku Skanska wybuduje trasę rowerową na odcinku Brusy – Jaglie – Czyczkowy – Wielkie Chełmy do skrzyżowania: Laska – Czernica, o długości ok. 7,8 km. Realizacja pozostałego odcinka trasy rowerowej z Brus do Męcikała, o dł. 8,1 km przewidziana jest na przyszły rok.

Skanska wykona również trzy kładki pieszo-rowerowe, przebuduje przejazd kolejowy i zjazd z drogi wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Męcikał. Wyremontowany zostanie także odcinek nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 236 i zmodernizowana sieć kanalizacji deszczowej.

Kaszubska Marszruta to program, którego celem jest wykorzystanie walorów przyrodniczych w rozwoju turystyki na terenie województwa pomorskiego i powiatu chojnickiego oraz podniesienie jakości publicznej infrastruktury turystycznej.

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

Podobne wiadomości:

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.