mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rozwój Kaszubskiej Marszruty

Rozwój Kaszubskiej Marszruty

W Brusach na terenie Borów Tucholskich powstaną trasy rowerowe i infrastruktura turystyczna. Wykonawcą kontraktu o wartości 4,9 mln zł netto jest Skanska. 16-kilometrową trasę rowerową będzie można w całości pokonać już w styczniu 2014 r.

Rozwój Kaszubskiej Marszruty
Projekt pod nazwą „Budowa tras rowerowych i infrastruktury turystycznej w powiecie chojnickim w ramach programu Kaszubska Marszruta” przewiduje budowę na terenie gminy Brusy 16 km trasy rowerowej i ciągów pieszo-jezdnych o utwardzonej nawierzchni.

Inwestycja podzielona jest na dwa zadania. Jeszcze w tym roku Skanska wybuduje trasę rowerową na odcinku Brusy – Jaglie – Czyczkowy – Wielkie Chełmy do skrzyżowania: Laska – Czernica, o długości ok. 7,8 km. Realizacja pozostałego odcinka trasy rowerowej z Brus do Męcikała, o dł. 8,1 km przewidziana jest na przyszły rok.

Skanska wykona również trzy kładki pieszo-rowerowe, przebuduje przejazd kolejowy i zjazd z drogi wojewódzkiej nr 235 w miejscowości Męcikał. Wyremontowany zostanie także odcinek nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 236 i zmodernizowana sieć kanalizacji deszczowej.

Kaszubska Marszruta to program, którego celem jest wykorzystanie walorów przyrodniczych w rozwoju turystyki na terenie województwa pomorskiego i powiatu chojnickiego oraz podniesienie jakości publicznej infrastruktury turystycznej.

Projekt finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.

Podobne wiadomości:

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Bolesławiec będzie miał obwodnicę

Polskie drogi 2016-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.