mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

W związku z budową rudzkiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej pojawiły się kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie miasta. Inwestycja rozpoczęta w kwietniu potrwa do końca maja 2008 roku. Rudzka trasa będzie miała około 3,2 km długości a prace budowlane pochłoną ponad 118 mln zł.

Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

Jak informują drogowcy - 12 grudnia został wyłączony z ruchu fragment ul. Niedurnego na wysokości Huty Pokój, aż do ronda w Chebziu. Ruch w obydwu kierunkach będzie przebiegał przez tymczasowy odcinek łączący ul. Niedurnego (na wysokości Huty Pokój) z istniejącą DTŚ i potem w stronę ronda dalej jak miało to miejsce dotychczas. W miejscu połączenia tymczasowego objazdu z DTŚ powstała sygnalizacja świetlna.

Przypomnijmy, inwestycja w Rudzie Śląskiej obejmuje budowę dwóch odcinków Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" - R1 i R2. Rudzka trasa będzie biegła od istniejącego już fragmentu DTŚ w dzielnicy Chebzie pod ulicami: Niedurnego, Styczyńskiego, 1 Maja do granicy z Zabrzem w rejonie ul. Klary. Trasa ta będzie wykorzystywana głównie do ruchu lokalnego pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miastami aglomeracji katowickiej na lini Katowice-Chorzów-Świętochłowice-Ruda Śląska-Zabrze-Gliwice i umożliwi mieszkańcom Śląska wygodne i szybkie przemieszczanie się" - informują przedstawiciele Skanska.

W planach jest budowa kolejnych odcinków drogowego kręgosłupa Górnego Śląska. Zarząd Województwa Śląskiego ubiega się o dofinansowanie budowy kolejnych odcinków DTŚ ze środków UE. W tym celu przedstawił Komisji Europejskiej projekt kontynuacji budowy Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" Zabrze-Gliwice. Przedsięwzięcie będzie kosztować 307 mln euro. Postanowiono ubiegać się o dofinansowanie w wysokości  75 mln euro.

Ponadto Rada Ministrów zgodziła się też na zaciągnięcie w Europejskim Banku Inwestycyjnym kredytu w wysokości do 160 mln euro na finansowanie budowy pozostałych odcinków tej inwestycji.


Przeczytaj także:

Samochodem pod katowickim Rondem (2006-12-07)

Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice (2006-09-28)

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

DTŚ - kręgosłup aglomeracji Górnego Śląska


 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Frodo 2006-12-16

Ta droga byłaby wspaniała gdyby nie to że na świętochłowickim i chorzowskim odcinku DTŚ, które mają dopiero kilka lat, jest już dużo pęknięć i dziur.

~leszek 2006-12-15

fajne będą korki przez te dwa lata

~Wojtek666 2006-12-13

Tak brawo brawo 3 km w 2 lata, jest sie czym chwalić. Normalnie smiech na sali, w takim czasie powinna powstac cała ta droga od Katowic do Gliwic, a nie marne 3 km.

~Kuba-Wroclaw 2006-12-13

Wlasciwie to BRAWO!! Ta droga jest wspaniala. Mialem przyjemosc jechac DTŚ od wlasnie Niedurnego do Katowic. Cud miod. Gratuluje Slazacy tej wspanialej inwestycji.

~~Bonus 2006-12-13

brawo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.