mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

W związku z budową rudzkiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej pojawiły się kolejne utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego na terenie miasta. Inwestycja rozpoczęta w kwietniu potrwa do końca maja 2008 roku. Rudzka trasa będzie miała około 3,2 km długości a prace budowlane pochłoną ponad 118 mln zł.

Rudzka DTŚ – utrudnienia w ruchu

Jak informują drogowcy - 12 grudnia został wyłączony z ruchu fragment ul. Niedurnego na wysokości Huty Pokój, aż do ronda w Chebziu. Ruch w obydwu kierunkach będzie przebiegał przez tymczasowy odcinek łączący ul. Niedurnego (na wysokości Huty Pokój) z istniejącą DTŚ i potem w stronę ronda dalej jak miało to miejsce dotychczas. W miejscu połączenia tymczasowego objazdu z DTŚ powstała sygnalizacja świetlna.

Przypomnijmy, inwestycja w Rudzie Śląskiej obejmuje budowę dwóch odcinków Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" - R1 i R2. Rudzka trasa będzie biegła od istniejącego już fragmentu DTŚ w dzielnicy Chebzie pod ulicami: Niedurnego, Styczyńskiego, 1 Maja do granicy z Zabrzem w rejonie ul. Klary. Trasa ta będzie wykorzystywana głównie do ruchu lokalnego pomiędzy sąsiadującymi ze sobą miastami aglomeracji katowickiej na lini Katowice-Chorzów-Świętochłowice-Ruda Śląska-Zabrze-Gliwice i umożliwi mieszkańcom Śląska wygodne i szybkie przemieszczanie się" - informują przedstawiciele Skanska.

W planach jest budowa kolejnych odcinków drogowego kręgosłupa Górnego Śląska. Zarząd Województwa Śląskiego ubiega się o dofinansowanie budowy kolejnych odcinków DTŚ ze środków UE. W tym celu przedstawił Komisji Europejskiej projekt kontynuacji budowy Drogowej Trasy Średnicowej "Zachód" Zabrze-Gliwice. Przedsięwzięcie będzie kosztować 307 mln euro. Postanowiono ubiegać się o dofinansowanie w wysokości  75 mln euro.

Ponadto Rada Ministrów zgodziła się też na zaciągnięcie w Europejskim Banku Inwestycyjnym kredytu w wysokości do 160 mln euro na finansowanie budowy pozostałych odcinków tej inwestycji.


Przeczytaj także:

Samochodem pod katowickim Rondem (2006-12-07)

Rekomendacja DTS Zabrze-Gliwice (2006-09-28)

Ruszyła budowa DTŚ (2006-04-19)

DTŚ - kręgosłup aglomeracji Górnego Śląska


 


Podobne wiadomości:

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Droga S1 – trzy odcinki do 2022 roku

Polskie drogi 2016-12-06

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Autostrada A4 w Katowicach: ruszyły prace

Polskie drogi 2016-08-08

Komentuj:

~Frodo 2006-12-16

Ta droga byłaby wspaniała gdyby nie to że na świętochłowickim i chorzowskim odcinku DTŚ, które mają dopiero kilka lat, jest już dużo pęknięć i dziur.

~leszek 2006-12-15

fajne będą korki przez te dwa lata

~Wojtek666 2006-12-13

Tak brawo brawo 3 km w 2 lata, jest sie czym chwalić. Normalnie smiech na sali, w takim czasie powinna powstac cała ta droga od Katowic do Gliwic, a nie marne 3 km.

~Kuba-Wroclaw 2006-12-13

Wlasciwie to BRAWO!! Ta droga jest wspaniala. Mialem przyjemosc jechac DTŚ od wlasnie Niedurnego do Katowic. Cud miod. Gratuluje Slazacy tej wspanialej inwestycji.

~~Bonus 2006-12-13

brawo

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.