mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza II etap przetargu na S17

Rusza II etap przetargu na S17

Siedemnaście firm otrzymało zaproszenia do przetargu na budowę drogi ekspresowej S17 od obwodnicy Garwolina do granicy województw mazowieckiego i lubelskiego.

Rusza II etap przetargu na S17
Do składania ofert zaproszono firmy, które przeszły przez weryfikację na I etapie przetargu. 13 z 17 zaproszonych firm chce budować obydwa odcinki, na jakie zostało podzielone całe zadanie, a pozostałe cztery tylko jeden. Zwycięzców przetargu powinniśmy poznać na przełomie maja i czerwca br.

Budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej S17, liczącej 25,2 km, od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw podzielono na dwa zadania. Pierwsze obejmuje odcinek o długości ok. 12,2 km od obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc, na którym zaplanowano dwa węzły drogowe: Górzno i Gończyce. Powstanie m.in.: dziewięć obiektów inżynierskich w ciągu S17 i nad nią oraz obwód utrzymania drogi ekspresowej. Drugie zadanie to odcinek pomiędzy obwodnicą Gończyc a granicą województw o długości ok. 13 km. W ramach inwestycji powstanie węzeł Trojanów, a także 13 obiektów w ciągu S17 i nad nią oraz dwa miejsca obsługi podróżnych.

Zaproszenia trafiły do 17 firm, z których 13 chce budować obydwa odcinki, a pozostałe tylko jeden.

Realizacja drogi ekspresowej S17 będzie prowadzona w trybie projektuj i buduj, co oznacza, iż przyszły wykonawca opracuje dokumentację projektową, uzyska decyzję o Zezwoleniu na Realizację Inwestycji Drogowej, a następnie wybuduje trasę. Przed oddaniem do ruchu opracuje dokumentację  powykonawczą oraz uzyska decyzję dopuszczenia do użytkowania drogi. Nawierzchnia drogi ekspresowej wykonana będzie w technologii betonu cementowego.

Budowa ma być zrealizowana w terminie nie dłuższym niż 37 miesięcy od daty zawarcia umowy (do czasu realizacji w okresie prowadzenia prac w terenie nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Wykonawca może skrócić termin realizacji do 34 miesięcy, co będzie brane przy ocenie ofert, podobnie jak wydłużenie udzielonej gwarancji z pięciu do dziesięciu lat.


Podobne wiadomości:

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.