mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa A1

Rusza budowa A1

Rozpoczyna się długo oczekiwana budowa odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia. Dziś nastąpi uroczyste wbicie pierwszej łopaty na placu budowy 62 km fragmentu tej ważnej trasy. Zgodnie z umową, drogę wybuduje firma Gdańsk Transport Company.

Rusza budowa A1
Koncesjonariusz północnego odcinka autostrady A1, firma Gdańsk Transport Company rozpoczyna budowę kolejnego fragmentu trasy. W dniu dzisiejszym na placu budowy w Nowych Marzach zostanie uroczyście wbita pierwsza łopata na budowie odcinka autostrady A1 z Nowych Marz do Torunia. W uroczystości weźmie udział m.in. Minister Infrastruktury Cezary Grabarczyk oraz prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na początku lipca bieżącego roku udało się wreszcie zakończyć trwające od dłuższego czasu negocjacje w sprawie budowy autostrady do Torunia. Efektem tego było parafowanie umowy na budowę i eksploatację trasy. GTC zobowiązała się do wykonania tego zadania za kwotę około 11,7 mln euro za kilometr oraz 191 mln euro za trzy mosty (łącznie ponad 900 mln euro).

Będzie to kolejny fragment autostrady budowany przez tą firmę. Szlak 152 km koncesyjnego odcinka autostrady A1 rozpoczyna się w okolicach Gdańska, a kończy w Toruniu. Do tej pory GTC prowadziła prace na pierwszym etapie zadania. Pod koniec zeszłego roku oddany został do użytku 25 km fragment z Rusocina do Swarożyna, a już niedługo zakończą się prace na 65 km trasie ze Swarożyna do Nowych Marz. Teraz firma rozpocznie także roboty na drugim etapie inwestycji. Jeżeli prace będą prowadzone zgodnie z harmonogramem to 62 km trasa do Torunia zostanie oddana przed końcem 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~romek 2008-09-01

Mała uwaga Ostatni obserwuje sie powstanie licznych peknięc wzdłuznych na przyczułkach mostów w Warlubiu (ten nad linia kolejową) oraz na kolejnym moście 777 nad droga lokalna do Koscierzyny.Wymaga to szybkiego wyjasnienia gdyz trase szykuje sie do odbioru końcowego Chyba nadzór budowlany ma powazny orzech do zgryzienia

~romek 2008-08-27

Minister Sportu Pan Drzewiecki oraz Premier Schetyna po powrocie z Chin w licznych wywiadach podkreslaja bardzo niskie koszty budowy autostrad w Chinach.Ciekawe dlaczego niebyło tam Ministra Infrastruktury Pana Grabarczyka.Wejscie potęznych firm chinskich przyspieszy wykonanie zadan zwiazanych z budowa infrastruktury.Ale kazdy kij dwa końce ma,jak bedzie to oddziałowywało na nasz rynek pracy.W tych działaniach trzeba zachowac duża ostrożność .W Chinach nie istnieje ZUS wszystkie szkoły są płatne

~romek 2008-08-26

Budowa odcinka 60 km do Torunia jest bardzo potrzebna z uwagi na szybka perspektywę uruchomienia wezła koncowego w Nowych Marzach.W węzle tym spotkają się autostrada A1 z DK1 S5 co może doprowadzic do powstawania licznych zatorów samochodowych przy zjazdach .Dziwi równiez brak zdecydowanych działań w zakresie modernizacji S5 w tym węzle w kierunku na Bydgoszcz.Otwarcie więc odcinka A1 długo oczekiwanego do Nowych Marz moze przysporzyc wiele kłopotów na istniejacych trasach.Budowa jest rzeczywiscie prowadzona w bardzo dobrym tempie,zadbano o wiele szczegółów,kolorystykę,gdyby nie ta cena za km wszystko byłoby ok

~Remek 2008-08-26

Dobra wiadomość!

~Rumzais 2008-08-26

Ogólnie wychodzi 16 groszy za kilometr, to niedużo w porównaniu z autostradą z Krakowa do Katowic

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.