mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa A2 Nowy Tomyśl ? Świecko

Rusza budowa A2 Nowy Tomyśl ? Świecko

Z początkiem kwietnia br. Autostrada Wielkopolska rozpoczęła pierwsze prace przy budowie 105 km odcinka autostrady A2 Nowy Tomyśl – Świecko. Nowym odcinkiem kierowcy pojadą już w 2011 roku.

Rusza budowa A2 Nowy Tomyśl ? Świecko

Przypomnijmy, po licznych perypetiach, w sierpniu 2008 roku zakończyły się negocjacje w sprawie ustalenia warunków komercyjnych na budowę i eksploatację 105 km odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Świecka. Koszty budowy całego zachodniego odcinka autostrady A2 to prawie 1,3 mld euro. Jest to koszt kompleksowy, zawierający w sobie także projekt budowlany oraz wszystkie prace przygotowawcze. Uwzględnia także pełne wyposażenie autostrady, m.in. Punkty Poboru Opłat, systemy alarmowe i Miejsca Obsługi Podróżnych.

Mimo opóźnień związanych z wydaniem przez urzędy wojewódzkie i organy drogowe pozwoleń na budowę dla poszczególnych odcinków prace ruszyły zgodnie z harmonogramem. Koncesjonariusz przejął już teren budowy i rozpoczął pierwsze prace przygotowawcze. Jeśli w trakcie inwestycji nie będzie opóźnień, to droga zostanie oddana do użytku pod koniec 2011 roku.

Ta wiadomość była niestety prima  aprilisowym żartem - aktualne wiadomości o autostradzie A2 znajdą Państwo w kolejnych publikachach.


Podobne wiadomości:

Laserowy HUD + [VIDEO]

Laserowy HUD + [VIDEO]

Technika 2010-03-18

Colt CZ3 i CZT na polskim rynku

Colt CZ3 i CZT na polskim rynku

Premiery 2005-03-14

Komentuj:

~:(( 2009-04-01

Dałem się nabrać...

~kierowca 2009-04-01

A kiedy będzie "drugi etap budowy" ? w 2012 ?- no bo chyba należy zakładać że kolejny raz zarząd AW SA będzie zaskoczony faktem że ludzie chcą jeździć cywilizowanymi drogami i "będzie zaskoczony poziomem ruchu w stosunku do grubości nawierzcni" - któżby to mógł przewidzeć - biedactwa. (wiem wiem - ma być betonowa)

~obiektywny 2009-04-01

Ten tekst to jakaś totalna kpina związana z dzisiejszą datą Przecież budowa tego odcinka nie tylko nie rusza, ale w ogóle nie ruszy, ponieważ jest on zablokowany politycznie. Stwierdzam, że nawet za poł wieku on nie powstanie, chyba, że do władzy dojdzie sld, ktora posiada absolutny monopol na a2- taka jest prawda

~Grzesiu 2009-04-01

dziwne: "2009 - 03 - 31 | 20:49 mojeauto.pl Z początkiem kwietnia br. Autostrada Wielkopolska rozpoczęła" jak mozna napisac pod koniec marca ze na poczatku kwietnia cos sie JUZ stalo???

~XXIV 2009-04-01

To już chyba niejeden bardziej woli czytać o ruszaniu jakiejkolwiek budowy, niż o podpisywaniu tej mnogości dokumentów. Gdyby ten odcinek z granicy Niemiec do Nowego Tomyśla naprawdę zostal ukończony już za dwa lata, to można by chyba łatwiej przetrwać ten dotkliwy brak autostrady A2 z Warszawy do Łodzi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring
Od kilku dni na torze Nuburgring obowiązuje nowy rekord w kategorii samochodów sportowych dopuszczonych do ruchu. Porsche 911 GT2 RS pokonało "północną pętlę" w czasie 6 minut i 47,3 sekundy.