mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa II odcinka DTŚ w Gliwicach

Rusza budowa II odcinka DTŚ w Gliwicach

Rozpoczyna się budowa drugiego odcinka Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Lada dzień zostanie podpisana umowa pomiędzy wykonawcą zadania – konsorcjum firm: EUROVIA POLSKA S.A. i BILFINGER BERGER BUDOWNICTWO S.A. a inwestorem zastępczym – DTŚ S.A.

Rusza budowa II odcinka DTŚ w Gliwicach
Inwestycja polega na budowie 5,6 kilometrowego odcinka trasy od ul. Kujawskiej do istniejącego węzła Drogi Krajowej nr 88 i ul. Portowej. Wykonawca będzie miał dwa lata na zrealizowanie inwestycji. Jej koszt to ponad 700 mln zł. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Podobne wiadomości:

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~miejscowy 2012-11-29

to nie tyle jest II odcinek DTS, ile OSTATNI odcinek całej trasy, budowanej od x lat i niezwykle potrzebnej ale o tym w artykule ani słowa proponuję, aby artykuły pisaliby ludzie, którzy mają jakiekolwiek pojęcie o temacie, a nie tylko notatkę prasową z jakiejś agencji

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.