mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa S-7 na Warmii i Mazurach

Rusza budowa S-7 na Warmii i Mazurach

Podpisano umowę na budowę drogi ekspresowej S-7 Pasłęk-Miłomłyn. Nową drogę ekspresową  o długości 36,5 km wybuduje konsorcjum Strabag – Hermann Kirchner. Budowa drogi ekspresowej S-7 to najważniejsza obecnie inwestycja na Warmii i Mazurach.  Rok 2010 dla tego zadania jest momentem kulminacyjnym, bowiem w tym okresie rozpoczną się wszystkie zaplanowane na drodze S-7 prace. Podpisanie umowy na budowę odcinka Pasłęk – Miłomłyn rozpoczyna ten proces.

Rusza budowa S-7 na Warmii i Mazurach
Wykonawcą zadania o wartości  prawie 1,064 mld zł jest konsorcjum firm: STRABAG Sp. z o.o. , HERMANN KIRCHNER Polska Sp. z o.o. Kontrakt będzie obejmował wykonanie 36,5 km dwujezdniowej drogi ekspresowej o przekroju poprzecznym 2x2. Zakres inwestycji obejmuje ponadto budowę dróg gospodarczych i serwisowych, trzech węzłów (Pasłęk Południe, Marzewo, Małdyty), obiektów umożliwiających przejazd pod drogą S-7 oraz przygotowanie terenu pod 2 pary MOP-ów (Miejsc Obsługi Podróżnych).

Wykonawca zamierza zatrudnić na kontrakcie ok. 1.000 osób, wykorzystywać ponad 200 jednostek transportowych i ponad 100 jednostek sprzętu, t.j. równiarki, spycharki, koparki, walce.

Termin zakończenia realizacji inwestycji to połowa lipca 2012 r., jednak wykonawca deklaruje oddać drogę do ruchu przed 31 maja 2012 r.

Droga  ekspresowa S-7 znajduje się w sieci europejskich korytarzy transportowych TEN-T. Stanowi połączenie między Gdańskiem, Warszawą, Krakowem i przejściem granicznym ze Słowacją w Chyżnem. Przez województwo warmińsko-mazurskie przechodzi 155 km tej trasy, w całości przewidziane do przebudowy do parametrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. Inwestycja ma być finansowana z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Podobne wiadomości:

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku - ruszyły prace

Północna obwodnica Krakowa gotowa w 2022 roku...

Polskie drogi 2017-01-16

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie przetargu

S16 Borki - Mrągowo - jest rozstrzygnięcie...

Polskie drogi 2017-01-16

Komentuj:

~dada 2010-02-04

Co Warszawka boi się o swoje autka??.... 80% ma rodzinki na wsi więc mają kasę. Czas zająć się 16 do granicy województwa w kierunku Ełku i dalej a nie robić udogodnienia dla obiboków z W-wy................

~tommy 2010-02-02

tyle lat na to czekałem... tyle istnień ludzkich zabrała stara "siódemka"...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Skoda Octavia RS 245 i Scout - dwie premiery w Genewie
Właśnie wystartował salon motoryzacyjny w Genewie. Jedną z pierwszych konferencji prasowych organizuje Skoda, gdzie zadebiutują dwie specjalne wersje Octavii. Zapraszamy na relację live prosto ze Szwajcarii.
Odgadnij model Odgadnij model