mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno

Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno

Realizacja autostrady A4 Jarosław – Radymno wchodzi w fazę budowy. Wojewoda podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację dla pierwszej części tego odcinka autostrady, realizowanego systemem projektuj-buduj. Chodzi o ponad 8 km odcinek autostrady A4 od Węzła Wierzbna do okolic Pawłosiowa, stanowiącego pierwszą część autostrady A4 Jarosław (Węzeł Wierzbna) - Radymno. Roboty ruszą tu już 18 sierpnia 2010r.

Rusza budowa autostrady A4 Jarosław - Radymno
Wykonawcą całego 25-kilometrowego odcinka jest konsorcjum firm w składzie BUDIMEX DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A. z Hiszpanii. Kontrakt podzielony został na 2 etapy. Pierwszy etap to projektowanie, a drugi to realizacja. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany w oparciu o przekazany przez GDDKiA projekt wstępny, decyzję lokalizacyjną oraz decyzję środowiskową a następnie uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Trasa odcinka będzie posiadać parametry drogi klasy A oraz 2 jezdnie, każda po 2 pasy ruchu. Skomunikowanie terenu po obu stronach autostrady nastąpi poprzez przebudowę istniejącej sieci dróg publicznych (w tym przebudowę 3 dróg powiatowych i 2 dróg gminnych), budowę 5 obiektów inżynierskich w ciągu i nad autostradą (w tym 2 wiadukty autostradowe i 3 wiadukty drogowe). W celu zapewnienia właścicielom przyległych terenów możliwości dojazdu do swoich działek, zaplanowano budowę dróg dojazdowych równoległych do autostrady, z których przewidziano zjazdy na poszczególne działki. W ten sposób na całym przedmiotowym odcinku autostrady, wszystkie działki, które utraciły obecne skomunikowanie w związku z lokalizacją autostrady lub też wcześniej go nie posiadały, uzyskają połączenie z drogami publicznymi.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~GK 2010-08-17

Bardzo dobrze, że będzie normalna obwodnica, choć w normalnym kraju nie byłaby potrzebna. Olszyna - Korczowa (A4) - 132,20 zł i wszystko w temacie.

~Artur 2010-08-17

Ja ro sław! Ja ro sław! Ja ro sław! Tak krzyczano pod pałacem

~Majster 2010-08-16

Brawo Jarosław ! Nie rozumiem tylko po co w tym samym czasie budować obwodnice w ramach drogi nr 4 od północy miasta i autostradę, która okala miasto od południa a spełniają te samą funkcję. Szkoda tylko, że pomiędzy Jarosławiem a Rzeszowem autostrady na czerwiec 2012 r. może nie być. Ale nie narzekajmy trzeba się cieszyć bo przejazd przez Jarosław do tej pory to była droga krzyżowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.