mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa nowego wiaduktu w Ustce

Rusza budowa nowego wiaduktu w Ustce

Od poniedziałku tj. 7 września br. na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku rozpoczęła się budowa nowego wiaduktu w ciągu drogi krajowej nr 21 w Ustce (ul. Obrońców Westerplatte). Poprzedni obiekt w bardzo złym stanie technicznym został rozebrany w lutym br. Prace potrwają do listopada br. Koszt inwestycji to 3,5 mln zł.

Rusza budowa nowego wiaduktu w Ustce
Nowy wiadukt będzie konstrukcją stalową, łukową, z blach falistych, posadowioną na wbijanych palach prefabrykowanych. W dużym uproszczeniu: nad torem kolejowym zostanie ustawiona stalowa skorupa w kształcie tunelu, na której odtworzona zostanie konstrukcja drogowa.

– Ta technologia jest szybka, efektywna i tania w późniejszym utrzymaniu – tłumaczy Karol Markowski, Zastępca Dyrektora Oddziału w Gdańsku. – Przetestowaliśmy podobną konstrukcję przy przebudowie wiaduktu na drodze krajowej nr 20 w Żukowie.

Nowy obiekt to nie wszystko. Wraz z wiaduktem zostanie przebudowany fragment ul. Bohaterów Westerplatte. Zostaną wykonane nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Szerokość jezdni w strefie budowanego wiaduktu zostanie poszerzona do 9 m. Dzięki tym rozwiązaniom zdecydowanie polepszy się bezpieczeństwo i komfort zarówno dla uczestników ruchu pieszego jak i samochodowego. Zgodnie z postanowieniami umowy, roboty budowlano-montażowe związane z odbudową wiaduktu, powinny zostać zakończone do końca listopada br.  

 Wykonawcą wiaduktu będzie konsorcjum firm Mosty Kujawy Krzysztof Szymański i Pol-Dróg Człuchów. Nadzorem inwestorskim zajmie się firma Maurycy Niklas.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.