mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa odcinka S-69

Rusza budowa odcinka S-69

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o podpisaniu w dniu 26 października bieżącego roku umowy na budowę drogi ekspresowej S-69 na 4,7 km odcinku Szare - Laliki.

Rusza budowa odcinka S-69

Zakres inwestycji obejmuje remont nawierzchni istniejącej drogi krajowej nr 69, budowę kompleksowo wyposażonego tunelu o długości 670 m, wraz z niezbędną infrastrukturą (centrum zarządzania tunelem), budowę 3 obiektów mostowych, 13 przepustów oraz chodnika wraz z odwodnieniem w ciągu drogi krajowej nr 69 na odcinku przebiegającym przez miejscowość Laliki. Droga ekspresowa, drogi gospodarcze i dojazdy zostaną wyposażone w elementy organizacji ruchu, urządzenia bezpieczeństwa. Przebudowane zostaną linie telekomunikacyjne i urządzenia energetyczne kolidujące z budową drogi ekspresowej i przebudową układu drogowego. Wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i zbiorniki odparowujące wraz z urządzeniami oczyszczającymi oraz zbudowane ekrany akustyczne, ogrodzenie drogi ekspresowej, nasadzona zieleń i przeprowadzone roboty wykończeniowe.

Odcinek drogi S-69 Szare - Laliki wybuduje konsorcjum firm Max Bögl & Josef Krysl i Doprastav za 391,5 mln zł. Czas realizacji kontraktu (budowa tunelu) to 24 miesiące od daty rozpoczęcia robót, natomiast drogi ekspresowej o długości 4,7 km, 12 miesięcy od daty rozpoczęcia robót.

Odcinek Szare - Laliki jest jedną z części na jakie została podzielona budowa drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń:

  • Odcinek węzeł Żywiec - węzeł Browar - zrealizowany w listopadzie 2006 roku,
  • Odcinek węzeł Browar - węzeł  Przybędza - zrealizowany w listopadzie 2006 roku,
  • Odcinek węzeł Przybędza - Milówka - zadanie w trakcie przygotowania procedury przetargowej, ogłoszenie przetargu do końca 2007 roku,
  • Odcinek Milówka - Szare - zrealizowany w październiku 2006 roku,
  • Odcinek Szare - Laliki - podpisanie kontraktu,
  • Odcinek Laliki II - Zwardoń - w trakcie realizacji od czerwca 2007 roku. Czas realizacji 18 m-cy,
  • Odcinek Zwardoń - Myto - zrealizowany w grudniu 2004 roku.

Przeczytaj także:

Ruszy kolejny odcinek S69 do granicy (2007-06-13)

S-69: 2 km drogi za 54 mln zł (2007-05-14)


Więcej o budowach dróg i utrudnieniach

 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~magnus 2007-10-28

Drogi adamie słowacy nie maja zadnej autostrady doprowadzonej do granicy w skalitem. Buduja co prawda jedno-jezdniowa "autostrade" ale tempo nie jest porywajace i przed nami sie nie wyrobia. Co do hamowania wymiany miedzynarodowej to napewno w wiekszym stopniu przyczynia sie brak dobrej infrastruktury w rejonie Chyznego i Barwinka gdyz przejscie graniczne w Cieszynie zapewnia dogodne skomunikowanie z rejonem pn-zach. czesci Slowacji.

~adam 2007-10-27

S69 jest wazne polaczenie Slowacko-Polskie, Slowacy maja juz tam autostrade doprowadzona a po polskiej stonie, na razie droga polna, czyli Slowackie ciezarowki musza jezdzic przez Czechy na Cieszyn, zeby do polski wiechac. Hamuje to handel miedzynarodowy. A2 owszem jest wazna, ale to duzo dluzszy odcinek, tutaj trzeba tylko kilkanascie km przez gory zrobic. Po drugie, nie ma sensu gadac o partjach politycznych, plany zostaly zrobione ww latach 90tych i juz sa, teraz chwestia profesionalnosci drogowcow i Unijnych (a takze Polskich) funduszy. Zad juz tutaj nic nie musi robic. Pozdrowiena

~LL 2007-10-27

PiS jest górą

~shadow 2007-10-27

do szanownych maron i ~Bonus. Oczywiscie macie racje, moja wypowiedz zabrzmiala jak propagandzisty, bynajmniej nie uważam że zmiana zwładzy spowoduje lawinową rozbudowę infrastruktury, chociaż bym sobie tego i wam życzył. Poniesiony emocjami zwrotu "jakies s69" wylałem swoje niezadowolenie na partie polityczną za którą nie przepadam. Pozdrawiam

~~Bonus 2007-10-27

Do shadow: Co? Myślisz, że jak PO przejmie władzę, to już będzie od razu A2 do Warszawy?? Właśnie PO pokazało, jak zamierza zatroszczyć się o nasze drogi. Nie ukrywają nawet, że nie będą w ogóle naciskali na przyśpieszenie budowy S2, bo tak to rozumiem. Można się było tego domyślać. I tak droga, którą Polaczek już zdążył przełożyć nza kolejne lata (A2 i jej łącznik przez Warszawę S2), wg PO nie powstanie do 2012 na pewno, chociaż już w 2008r. Z OPÓŹNIENIEM!!!! miała być rozpoczęta. Tak zdaje się platforma wiecznie będzie wysługiwać się SISCOMem... Jeśli prezentujesz takie stanowisko, na jakie wskazuje Twoja wypowiedź, to jesteś chyba takim samym demagogiem i jednocześnie ignorantem, jak szanowny pan Donald T.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.