mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa trasy W-Z w Bydgoszczy

Rusza budowa trasy W-Z w Bydgoszczy

20 czerwca br. podpisano z firmą Strabag umowę na budowę bydgoskiej trasy W-Z. Na plac budowy ostatniego już odcinka bydgoskiej obwodnicy wykonawca wejdzie w przyszłym tygodniu.

Rusza budowa trasy W-Z w Bydgoszczy

W skład konsorcjum, któremu przewodzi Strabag, wchodzą wrocławska firma NCCC Roads Polska, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kobylarni oraz Gotowski - Budownictwo Komunalne i Przemysłowe. Konsorcjum wygrało powtórzony przetarg i teraz musi do maja 2008 wybudować ostatni odcinek północnej obwodnicy Bydgoszczy, z wiaduktem przy ul. Artyleryjskiej i mostem przy Żeglarskiej. Koszty największej w historii bydgoskiego drogownictwa inwestycji - 77 mln zł. Dofinansowanie unijne wynosi 42,6 mln zł a wkład własny miasta - około 29 mln zł.

Projekt budowy ostatniego odcinka trasy W-Z przygotowało bydgoskie Biuro Projektów Budownictwa Komunalnego. Najtrudniejszymi robotami inżynierskimi będą wiadukt  200-metrowej długości przez tory kolejowe, od ul. Artyleryjskiej do ul. Ludwikowo oraz dwupoziomowe skrzyżowanie przy ul. Żeglarskiej.

Przeczytaj także:

Średnicówka i Droga Łąkowa - trasy obwodowe Grudziądza (2006-03-17)

Dobre wieści dla Inowrocławia (2006-01-06)


Tematy w artykule: obwodnice kujawsko-pomorskie

Podobne wiadomości:

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa Lubelskiego

Wystartował przetarg na obwodnicę Tomaszowa...

Polskie drogi 2015-10-07

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Cała S5 w kujawsko-pomorskim ma już umowy

Polskie drogi 2015-10-13

Komentuj:

~Roman z Bydgoszczy 2006-08-07

Życzę kierowcom oraz wykonawcom aby nie było znów poślizgu w terminie oddania drogi do użytku. Firma "Gotowski" miała poślizg w wykonaniu tunelu do "Geanta" w Bydgoszczy i chyba nie tylko z powodu mrozów. Ile razy widzę grupę pracowników drogowych "myślących" o pracy. Ja im nie zazdroszczę tego co robią ale np. niedawno w Bydgoszczy na rondzie Grunwaldzkim remontowano przejazd przez torowisko tramwajowe. Przez ponad 2 tygodnie był koszmar tam przejechać. Korki prawie na kilometr a postępu w pracach nie było widać. Co ciekawe: umowa na wykonanie prac określała że prace prowadzone będą również w porze nocnej, czego w praktyce nie było widać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.