mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa w Warszawie

Rusza budowa w Warszawie

Dwa miesiące potrwa remont ulicy Marszałkowskiej na odcinku między placem Unii Lubelskiej a placem Konstytucji, a do końca sierpnia zostanie ukończony dwupoziomowy węzeł przy ulicy Wołoskiej w Warszawie.

Rusza remont kolejnego odcinka ulicy Marszałkowskiej. "W ciągu dwóch miesięcy zmieni się nie do poznania - kierowcy dostaną równą jezdnię, a piesi równe, szerokie chodniki i widoki pięknie oświetlonych kamienic na placu Zbawiciela. W najważniejszych punktach na chodnikach znajda się geometryczne wzory z szarego i czarnego granitu" - zapewnia ZDM w Warszawie.

W pierwszym etapie remontu (18.03-12.04)zostanie zamknięta ulica Marszałkowska na odcinku od placu Zbawiciela do Litewskiej. W drugiej części prac (12.04-21.05) wyłączone z ruchu będą odcinki od placu Unii Lubelskiej do Litewskiej oraz od placu Zbawiciela do placu Konstytucji. Utrudnienia w ruchu będą występowały na wszystkich ulicach dochodzących do remontowanego odcinka.

Do końca sierpnia zostanie ukończony dwupoziomowy węzeł przy ulicy Wołoskiej. Do takiego terminu zobowiązał się nowy wykonawca - firma Mostostal, która podpisała umowę z ZDM. Dokończenie prac po poprzednim wykonawcy - firmie MPRD - będzie kosztowało 22,9 mln złotych. Dodatkowo firma Mostostal Warszawa kosztem około sześciu milionów złotych wykona roboty dodatkowe konieczne po długotrwałym zimowym przestoju na budowie przy Wołoskiej. ZDM naliczył dotychczasowemu wykonawcy kary umowne za niedotrzymanie terminu umownego i odstąpienie od umowy z winy wykonawcy w łącznej kwocie około 5,6 mln zł.

"Podpisanie umowy powinno radykalnie poprawić warunki przejazdu przez skrzyżowanie Wołoska - Rzymowskiego - Marynarska, w pierwszej kolejności udrożnić południową jezdnię ul. Marynarskiej i zachodnią jezdnię ul. Rzymowskiego, a po wybudowaniu wiaduktu umożliwić bezkolizyjny przejazd z kierunku Ursynowa na Ochotę, obniżając w ten sposób sumaryczne koszty ponoszone przez ogół kierowców z powodu utrudnień w ruchu o 1,2 mln zł miesięcznie" - podaje Instytut Badawczy Dróg i Mostów.

Przeczytaj także:

Warszawskie wylotówki do remontu (2006-02-16)

Rewolucja w ruchu drogowym stolicy (2005-11-22)

Trasa Siekierkowska (2005-10-13)

Są pieniądze na Al. Jerozolimskie (2005-09-22)

Rondo Starzyńskiego z funduszy unijnych (2005-02-01)


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Autobusy Mercedesa we Wrocławiu i w Warszawie

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.