mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa węzła autostradowego "Stryków"

Rusza budowa węzła autostradowego "Stryków"

Dnia 28 maja została podpisana umowa na wykonanie jednej z najważniejszych inwestycji w regionie łódzkim - węzła "Stryków". Pozwoli to na połączenie istniejących i powstających autostrad (A1 oraz A2) i poprowadzenie ruchu nie tylko z północy na południe i ze wschodu na zachód ale także we wszystkich innych relacjach.

Rusza budowa węzła autostradowego
Węzeł autostradowy „Stryków” to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. (Największy to węzeł „Sośnica” w pobliżu Gliwic, gdzie przecinają się autostrady A-1 i A-4). Będzie łączył autostrady A-1 (północ – południe) i A-2 (wschód – zachód). W ramach budowy pojawi się między innymi trzynaście wiaduktów i wiele kilometrów łącznic.

W przyszłości będzie to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Polsce i tej części Europy. Prognozy ruchu na 2030 rok zakładają, że przy opłatach 10 groszy za samochody osobowe i dostawcze oraz 23 groszy za ciężarowe, średni ruch dobowy w relacji północ – południe może wynosić około 60-ciu tysięcy pojazdów na dobę, natomiast w relacji wschód – zachód, ma szansę osiągnąć wartość nawet 63 tysięcy pojazdów. Zatem należy przyjąć, że we wszystkich kierunkach będzie tędy podążało każdego dnia 120-130 tysięcy pojazdów.

Dwustopniowy przetarg na budowę węzła „Stryków” został ogłoszony 29.05.2009 roku. Do pierwszego etapu trafiło 20 wniosków, do drugiego zakwalifikowało się 18 wniosków a pod koniec postępowania w II etapie oferty złożyło 11 wykonawców.

Najlepsza oferta wpłynęła od firmy Budimex S.A. na kwotę 307,56 miliona złotych.

Planowany termin wykonania to koniec listopada 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~stanley. 2010-06-23

Można skręcić w lewo.

~do Paweł 2010-05-31

W prawo potem na rozwidleniu łącznicy w lewo, pod dwoma wiaduktami, potem wiaduktem nad autostradą i voila:)

~Pawel 2010-05-31

Panowie, Ja nie wiedzę możliwości skrętu w lewo z drogi biegnącej od prawego dolnego rogu tego zdjęcia. Proszę o analizę.

~333D 2010-05-30

Problem z zawracaniem będzie ogromny, np; w kierunku północnym najbliższy węzeł 30 km, oczywiścię typ trąbka jak wszystkie w okolicy przystosowany do poboru opłat, tak więc zawracamy na rondzie ale już poza bramkami - i kasa od frajerów leci. Ten węzeł ma także dwa krytyczne punkty które będą generować dużą ilość kolizji, ale nikt na to nie zwraca uwagi bo stare układy w drogownictwie trzymają się mocno a jakby co to można kasą podeprzeć kolejny debilny projekt węzła.

~Mirow 2010-05-30

Węzeł jak węzeł. Fajny ślimaczek jak na polskie warunki. Polecam jednak wejść na google erath i wpisać Utrecht, a następnie przybliżyć sobie skrzyżowanie autostrad A2 i A12 - dla mnie rewelacja. Jeżdżenie nim sprawiło mi dużo przyjemności. W tym przypadku mamy właśnie ten dodatkowy pas (nazwijmy go miejskim) jak w Katowicach. Nie wiem czy w przypadku Strykowa jest potrzeba budowa takiego dodatkowego pasa, ponieważ autostrada nie przebiega przez teren zurbanizowany. Jest to trasa tranzytowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.