mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza budowa węzła autostradowego "Stryków"

Rusza budowa węzła autostradowego "Stryków"

Dnia 28 maja została podpisana umowa na wykonanie jednej z najważniejszych inwestycji w regionie łódzkim - węzła "Stryków". Pozwoli to na połączenie istniejących i powstających autostrad (A1 oraz A2) i poprowadzenie ruchu nie tylko z północy na południe i ze wschodu na zachód ale także we wszystkich innych relacjach.

Rusza budowa węzła autostradowego
Węzeł autostradowy „Stryków” to drugi co do wielkości tego typu obiekt w Polsce. (Największy to węzeł „Sośnica” w pobliżu Gliwic, gdzie przecinają się autostrady A-1 i A-4). Będzie łączył autostrady A-1 (północ – południe) i A-2 (wschód – zachód). W ramach budowy pojawi się między innymi trzynaście wiaduktów i wiele kilometrów łącznic.

W przyszłości będzie to jedno z najbardziej ruchliwych miejsc w Polsce i tej części Europy. Prognozy ruchu na 2030 rok zakładają, że przy opłatach 10 groszy za samochody osobowe i dostawcze oraz 23 groszy za ciężarowe, średni ruch dobowy w relacji północ – południe może wynosić około 60-ciu tysięcy pojazdów na dobę, natomiast w relacji wschód – zachód, ma szansę osiągnąć wartość nawet 63 tysięcy pojazdów. Zatem należy przyjąć, że we wszystkich kierunkach będzie tędy podążało każdego dnia 120-130 tysięcy pojazdów.

Dwustopniowy przetarg na budowę węzła „Stryków” został ogłoszony 29.05.2009 roku. Do pierwszego etapu trafiło 20 wniosków, do drugiego zakwalifikowało się 18 wniosków a pod koniec postępowania w II etapie oferty złożyło 11 wykonawców.

Najlepsza oferta wpłynęła od firmy Budimex S.A. na kwotę 307,56 miliona złotych.

Planowany termin wykonania to koniec listopada 2011 roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

~stanley. 2010-06-23

Można skręcić w lewo.

~do Paweł 2010-05-31

W prawo potem na rozwidleniu łącznicy w lewo, pod dwoma wiaduktami, potem wiaduktem nad autostradą i voila:)

~Pawel 2010-05-31

Panowie, Ja nie wiedzę możliwości skrętu w lewo z drogi biegnącej od prawego dolnego rogu tego zdjęcia. Proszę o analizę.

~333D 2010-05-30

Problem z zawracaniem będzie ogromny, np; w kierunku północnym najbliższy węzeł 30 km, oczywiścię typ trąbka jak wszystkie w okolicy przystosowany do poboru opłat, tak więc zawracamy na rondzie ale już poza bramkami - i kasa od frajerów leci. Ten węzeł ma także dwa krytyczne punkty które będą generować dużą ilość kolizji, ale nikt na to nie zwraca uwagi bo stare układy w drogownictwie trzymają się mocno a jakby co to można kasą podeprzeć kolejny debilny projekt węzła.

~Mirow 2010-05-30

Węzeł jak węzeł. Fajny ślimaczek jak na polskie warunki. Polecam jednak wejść na google erath i wpisać Utrecht, a następnie przybliżyć sobie skrzyżowanie autostrad A2 i A12 - dla mnie rewelacja. Jeżdżenie nim sprawiło mi dużo przyjemności. W tym przypadku mamy właśnie ten dodatkowy pas (nazwijmy go miejskim) jak w Katowicach. Nie wiem czy w przypadku Strykowa jest potrzeba budowa takiego dodatkowego pasa, ponieważ autostrada nie przebiega przez teren zurbanizowany. Jest to trasa tranzytowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.