mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie

Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie

Rusza drugi etap remontu mostu na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów. W ubiegłym roku wyremontowana została połowa mostu od strony województwa świętokrzyskiego, w tym roku prace prowadzone będą na połowie obiektu od strony województwa małopolskiego i potrwają do lipca.

Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie
Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostaną między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej. Począwszy od wiosny ubiegłego roku remontowany był fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku. Koszt to bisko 3 miliony złotych.

W związku z rozpoczęciem drugiego etapu remontu zamknięty został chodnik po prawej stronie mostu (patrząc od strony Kielc), a ruch pieszy przekierowany został na chodnik po stronie lewej. Jeszcze w marcu planowane jest zamknięcie prawej połowy jezdni na remontowanym fragmencie mostu i wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Wykonawca przystąpi do frezowania istniejącej nawierzchni i układania nowej, a także do niezbędnych napraw. Ruch wahadłowy (przy naprzemiennych zamknięciach obu połówek jezdni) obowiązywał będzie do zakończenia prac remontowych.
Tematy w artykule: swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Zmiany w ruchu na drodze S7

Zmiany w ruchu na drodze S7

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.