mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie

Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie

Rusza drugi etap remontu mostu na Wiśle w Szczucinie w ciągu drogi krajowej nr 73 Kielce – Busko – Tarnów. W ubiegłym roku wyremontowana została połowa mostu od strony województwa świętokrzyskiego, w tym roku prace prowadzone będą na połowie obiektu od strony województwa małopolskiego i potrwają do lipca.

Rusza drugi etap remontu mostu w Szczucinie
Ośmioprzęsłowy most w Szczucinie o długości ponad 400 metrów wybudowany został w latach 50. ubiegłego wieku. W ramach remontu obiektu wymienione zostaną między innymi: nawierzchnia, izolacja, a także beton w płycie pomostu. Naprawione zostaną także uszkodzenia konstrukcji mostowej. Począwszy od wiosny ubiegłego roku remontowany był fragment mostu sięgający do czwartego przęsła od strony Kielc, a w roku 2013 wykonawca będzie prowadził prace na pozostałej części mostu od strony Tarnowa. Zakończenie remontu planowane jest latem 2013 roku. Koszt to bisko 3 miliony złotych.

W związku z rozpoczęciem drugiego etapu remontu zamknięty został chodnik po prawej stronie mostu (patrząc od strony Kielc), a ruch pieszy przekierowany został na chodnik po stronie lewej. Jeszcze w marcu planowane jest zamknięcie prawej połowy jezdni na remontowanym fragmencie mostu i wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną. Wykonawca przystąpi do frezowania istniejącej nawierzchni i układania nowej, a także do niezbędnych napraw. Ruch wahadłowy (przy naprzemiennych zamknięciach obu połówek jezdni) obowiązywał będzie do zakończenia prac remontowych.
Tematy w artykule: swietokrzyskie

Podobne wiadomości:

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Budowa S7 - zmiany w ruchu w Szydłowcu

Polskie drogi 2016-06-06

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.