mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza największy węzeł drogowy w województwie

Rusza największy węzeł drogowy w województwie

Przejezdny jest już węzeł Kielce Zachód na kieleckiej obwodnicy. To największy taki węzeł komunikacyjny w województwie świętokrzyskim. Od dnia wczorajszego wprowadzono także tymczasową organizację ruchu na obwodnicy, związaną z zaplanowanymi na lipiec kolejnymi zmianami w ruchu po tej drodze.

Rusza największy węzeł drogowy w województwie
Jak informuje GDDKiA, kierowcom udostępniono prawie wszystkie łącznice węzła Kielce Zachód. Węzeł ten stanowi skrzyżowanie dróg ekspresowych S7 i S74. W jego ramach powstało 28 niezależnych konstrukcji nośnych (wiadukty i mosty). Do ułożenia pozostały jeszcze ostatnie warstwy nawierzchni na łącznicy z Krakowa i Łodzi do targów Kielce (tej, po której aktualnie odbywa się ruch) oraz na niewielkim fragmencie zachodniej (kierunek do Krakowa) jezdni ciągu głównego drogi S7. W tym celu przełożono ruch równolegle na wszystkie pozostałe łącznice węzła. Tymczasowa organizacja ruchu będzie bardzo zbliżona do docelowej, która będzie obowiązywała po oddania do użytkowania całej obwodnicy.

W następnej kolejności (jeszcze w lipcu) planowane jest udostępnienie kierowcom węzłów w Jaworzni (Kielce Jaworznia) i Chęcinach (Kielce Południe) oraz dwóch jezdni na całej długości kieleckiej obwodnicy (23 km).

Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku obwodnicy Kielc to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków z Unii Europejskiej. Budowa ekspresowej obwodnicy rozpoczęła się w 2010 roku, a zakończenie inwestycji planowane jest w 2013 roku. Koszt całej inwestycji wyniesie 837 milionów złotych, z czego 629 mln wyłoży Unia Europejska (ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko).

Dwujezdniowa obwodnica Kielc wydłuży fragment ekspresowej drogi S7 na terenie województwa świętokrzyskiego do blisko 50 kilometrów. To jeden z najistotniejszych odcinków drogi ekspresowej S7 Gdańsk – Warszawa – Kraków - Chyżne łączącej północne obszary Polski z południową granica państwa. Uwolni on bowiem Kielce od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż.

Istniejąca dotychczas jednojezdniowa obwodnica Kielc od użytku oddana została w latach 80. ubiegłego stulecia.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

~Kierowca 2013-07-07

Idzie im to jak krew z nosa...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
Tesla Model 3 oficjalnie. Znamy dane techniczne
To był wielki dzień dla Elona Muska. Tesla zaprezentowała Model 3, który wprowadzi rewolucję w segmencie samochodów elektrycznych. Ceny długo oczekiwanego samochodu startują już od 35 tys. dolarów, a pierwsze egzemplarze zostały właśnie wręczone klientom.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic