mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza pierwsza autostrada na Podkarpaciu!

Rusza pierwsza autostrada na Podkarpaciu!

29 października br. podpisana została pierwsza umowa na realizację autostrady A4 na odcinku Jarosław (W. Wierzbna) - Radymno. Budowa 25 km odcinka wyniesie ponad 969 mln zł i potrwa do kwietnia 2012 roku.

Rusza pierwsza autostrada na Podkarpaciu!
Wykonawcą tego 25-kilometrowego odcinka będzie konsorcjum firm w składzie BUDIMEX DROMEX S.A. i FERROVIAL AGROMAN S.A. z Hiszpanii. Wartość umowy to prawie 969, 23 mln zł . Wykonawca dał 84 miesiące gwarancji jakości.

To pierwsze podpisanie umowy na budowę autostrady A4 na Podkarpaciu, jednej z najważniejszych inwestycji drogowych rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2008-2012. Inwestycja ta, wraz z odcinkiem A4 Radymno-Korczowa (gr. państwa), jest jedyną na Podkarpaciu realizowaną w systemie PB.  „Projektuj i Buduj” to system, który ma na celu skrócenie czasu realizacji inwestycji. Zakłada on zastąpienie dwóch odrębnych przetargów na projektowanie i realizację inwestycji tylko jednym przetargiem na projekt i wykonanie łącznie. Dzięki temu inwestycja realizowana jest w szybszym tempie.
Postępowanie dla tego odcinka prowadzone było w trybie przetargu ograniczonego. Podstawową dokumentację techniczną, dokumentację do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia oraz decyzji o ustaleniu lokalizacji wykonał Transprojekt Gdański. Dla danego odcinka zakończono już badania geologiczne oraz inwentaryzację zieleni. Odcinek ten objęty jest aktualnie badaniami archeologicznymi.

Odcinek A4 posiada środowiskowe uwarunkowania zgody na realizację przedsięwzięcia (29 grudnia 2008r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska wydał tzw. decyzję środowiskową na budowę autostrady A-4 w wariancie I/1 na odcinku Rzeszów Wschodni – Przeworsk i wariancie II/1 na odcinku Przeworsk – Korczowa) oraz ostateczną decyzję lokalizacyjną, którą 15 lipca br. wydał Wojewoda Podkarpacki.

Budowa autostrady A4 polegać będzie na budowie dwujezdniowej autostrady o przekroju poprzecznym 2x2 z szerokim pasem dzielącym umożliwiającym rozbudowę drogi do przekroju poprzecznego 2x3. Wykonawca zobowiązany będzie do wykonania dokumentacji projektowej, w tym projektów budowlanych, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych decyzji administracyjnych oraz wykonania robót budowlanych niezbędnych o oddania do użytkowania objętego zamówieniem odcinka autostrady.

W pierwszej dekadzie listopada br. podpisana zostanie umowa na zarządzanie projektem w zakresie zaprojektowania i wykonania autostrady A-4 na odcinku Jarosław „Węzeł Wierzbna” – Korczowa w tym pełnienie nadzoru nad projektowaniem i realizacją robót. Konsultant będzie zarządzał projektem i pełnił nadzór nad projektowaniem i realizacją.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Audi A4 na ogromnych kołach!

auto motor i sport 0000-00-00

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Komentuj:

~dpl1000 2009-10-31

No nareszcie cos konkretnego,po latach obiecanek-cacanek i holernego marazmu cos sie wreszcie dzieje.tak trzymac chlopaki!!

~astrolog 2009-10-31

Odezwaly sie dyzurne marudy. Polacy naprawde sa mistrzami jeczenia i narzekania. Czytaj chlopie informacje, to jeden odcinek z kilku, ktore do konca roku beda podpisane. A beda podpisane wszystkie odcinki od Szarowa do granicy z Ukraina. Czyli cala autostrada bedzie oddana mniej wiecej w tym samym czasie, czyli okolo maja 2012.

~lolek 2009-10-30

25 km, jakieś 12 minut jazdy. Cudownie! Zaraz pękne z dumy. Jeszcze sto lat i będze następne 25 km! Płakać się chce.

~oo 2009-10-30

jak nie, a Berlin?

~Damian 2009-10-30

Janamak - nie ma takiego miasta w PL

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando