mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszą prace dla wschodniego odcinka A2

Ruszą prace dla wschodniego odcinka A2

- Jesteśmy bliżej budowy wschodniej autostrady A2. Mazowiecki oddział GDDKiA ogłosił przetarg na przygotowanie projektu budowy autostrady A2 na wschód od Warszawy - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Ruszą prace dla wschodniego odcinka A2
Ogłoszone postępowanie dotyczy przygotowania dokumentacji fragmentu autostrady A2 o długości 14,6 od węzła Lubelska do istniejącej autostradowej obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Wybrany w drodze przetargu wykonawca ma dostarczyć koncepcję programową i materiały niezbędne do złożenia wniosku o wydanie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRiD). Dokumentacja opracowana przez firmę wyłonioną w przetargu będzie mogła zostać zoptymalizowana przez przyszłego wykonawcę tego odcinka autostrady A2, który powstanie w systemie „Projektuj i buduj”.

Autostrada będzie przedłużeniem planowanej drogi ekspresowej S2 na odcinku Puławska – Lubelska, czyli fragmentu Południowej Obwodnicy Warszawy.
Tematy w artykule: autostrada

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~warszawiak 2013-12-26

Tylko po co ten dodatkowy przetarg na jakąś "koncepcję programową". Od razu z przetargiem na tzw S2 Puławska-Lubelska powinien być ogłoszony przetarg w systemie projektuj i buduj na wymieniony w artykule odcinek A2 bez żadnych pośrednich przetargów, które nie wiadomo po co są ogłaszane. Jakoś na odcinku tzw S2 Puławska-Lubelska np nie były potrzebne. A jeżeli odcinek A2 miałby powstać rok później, niż odcinek tzw S2, to już by było bardzo niedobrze; piszesz, że niewykluczone, że powstanie równocześnie...."Niewykluczone" robi wielką różnicę. A poza tym Wesołych Świąt (przynajmniej 2-go dnia, czyli Świętego Szczepana, bo 1-szy niestety już minął) i Dosiego Roku 2014.

~bartie 2013-12-23

to jest przetarg na koncepcję programową projekt będzie robić wykonawca zresztą w artykule masz napisane, że autostrada będzie wykonana w systemie "projektuj i buduj" odcinek powstanie prawdopodobnie ok. rok później po wybudowaniu S2 ale zważywszy na fakt, że S2 przebiega przez trudny teren (miasto + wisła) nie wykluczone, że finał tych dwóch inwestycji zbiegnie się w czasie

~warszawiak 2013-12-22

Może tym razem GDDKiA nie zrobi kolejnego kretynizmu i nie zostawi na lata kolejnej "dziury" drogowej. Wymieniony w artykule odcinek A2 powinien powstać razem z tzw S2 od węzła "Puławska" do węzła "Lubelska", inaczej wszystko znów byłoby w formie szczątkowej, w każdym razie niepełnej. Niepokojące jest tylko rozdrabnianie się: ogłoszenie przetargu na "przygotowanie projektu budowy", zamiast od razu przetarg na zaprojektowanie i zbudowanie odcinka tak, jak to ma miejsce z odcinkiem tzw S2 Puławska-Lubelska.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.