mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza projektowanie S61 obwodnicy Suwałk

Rusza projektowanie S61 obwodnicy Suwałk

Opracowanie dokumentacji projektowej obwodnicy Suwałk potrwa 17 miesięcy – przewiduje umowa podpisana 23 maja tego roku pomiędzy białostockim oddziałem GDDKiA, a Transprojektem Gdańskim Sp.z o.o. Inwestor wyda na ten cel ponad 1,7 mln. zł. O ile zostanie zapewnione finansowanie zadania, to inwestycja mogłaby rozpocząć się w 2015 roku.

Rusza projektowanie S61 obwodnicy Suwałk

Do okresu 17 miesięcy na wykonanie projektu nie wlicza się okresów koniecznych na przeprowadzenie wewnętrznych procedur GDDKiA (do 3 miesięcy). Biuro projektowe ma za zadanie przygotować dokumentację obwodnicy Suwałk w ciągu drogi ekspresowej S 61 na odcinku od węzła „Suwałki Południe” (dawny węzeł Lotnisko - styk z obw. Augustowa) aż do włączenia do istniejącej drogi krajowej nr 8 w rejonie miejscowości Szwajcaria. Drugim zadaniem jest połączenie istniejącej dk 8 z węzłem „Suwałki Południe” wraz z nadzorem autorskim nad realizacją obu wymienionych przedsięwzięć.

Obwodnica Suwałk powstanie po zachodniej stronie miasta. Ma mieć około 13 km długości i łączyć się z obwodnicą Augustowa w węźle „Suwałki Południe”. Na odcinku o przekroju dwujezdniowym mają być po 2 pasy ruchu w każdą stronę (docelowy przekrój - 2x3 pasy), pas rozdzielający oraz pasy awaryjne. Zaprojektowany zostanie także 3-kilometrowy, jednojezdniowy łącznik (w ciągu drogi powiatowej nr 1148B) pomiędzy drogą ekspresową, a istniejąca drogą krajową nr 8. Do tego przewidziane jest również tymczasowe podłączenie drogi ekspresowej do dk 8 (tzw. docelowa łącznica węzła „Szwajcaria”) o dł. ok. 2 km.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.