mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie

Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie

W lipcu ruszy przebudowa prawie 700- metrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 244 w Wojnowie (powiat bydgoski). To kolejna inwestycja  na ważnej drodze okalającej od północnego zachodu Bydgoszcz. Modernizacja  zakończy się na przełomie września i października.

Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie
- W ramach remontu zaplanowaliśmy między innymi przebudowę jednej zatoki autobusowej oraz budowę jednej nowej. Wzdłuż drogi pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa. Zaprojektowano także 5 przejść dla pieszych w tym dwa z azylami, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Poza tym do posesji dobudowanych zostanie kilkanaście zjazdów. Skorygowany zostanie też łuk na skrzyżowaniu przy obiekcie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Koszt przebudowy wyniesie 0,88 mln zł. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”, które złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.  Prace zakończą się na przełomie września i października. Roboty będą prowadzone etapami. Kierowcy w czasie wakacji muszą liczyć się ze zwężeniami, ograniczeniem prędkości i ruchem wahadłowym.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~heh 2014-07-31

No to mamy dzisiaj ostatni dzień lipca a tu przebudowy ani widu ani słychu. Nawet przygotowane nic pod remont nie jest.

~Roman 2014-07-30

Kiedy wreszcie usłyszymy o rozpoczęciu prac przy budowie S-5 zachodniej obwodnicy Bydgoszczy (mającej przebiegać również w rejonie Tryszczyna i Wojnowa). Jesteśmy zwodzeni fałszywymi informacjami co pewien czas. Czy ktoś kompetentny potrafi udzielić informacji?.

~anonim 2014-07-08

A gdzie w Wojnowie są obiekty UTP? Chyba przez 20 lat mieszkania tam nie poznałam jeszcze tej metropolii w całości :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki
Amerykański oddział firmy J. D.  Power przygotował kolejny raport dotyczący postrzegania poszczególnych producentów samochodów przez lokalnych nabywców. Wyniki badania przeprowadzonego na terenie USA mocno zaskakują.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic