mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie

Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie

W lipcu ruszy przebudowa prawie 700- metrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 244 w Wojnowie (powiat bydgoski). To kolejna inwestycja  na ważnej drodze okalającej od północnego zachodu Bydgoszcz. Modernizacja  zakończy się na przełomie września i października.

Rusza przebudowa DW 244 w Wojnowie
- W ramach remontu zaplanowaliśmy między innymi przebudowę jednej zatoki autobusowej oraz budowę jednej nowej. Wzdłuż drogi pojawi się ścieżka pieszo-rowerowa. Zaprojektowano także 5 przejść dla pieszych w tym dwa z azylami, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Poza tym do posesji dobudowanych zostanie kilkanaście zjazdów. Skorygowany zostanie też łuk na skrzyżowaniu przy obiekcie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego – wyjaśnia dyrektor ZDW w Bydgoszczy, Mirosław Kielnik.

Koszt przebudowy wyniesie 0,88 mln zł. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „Kobylarnia”, które złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu.  Prace zakończą się na przełomie września i października. Roboty będą prowadzone etapami. Kierowcy w czasie wakacji muszą liczyć się ze zwężeniami, ograniczeniem prędkości i ruchem wahadłowym.

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~heh 2014-07-31

No to mamy dzisiaj ostatni dzień lipca a tu przebudowy ani widu ani słychu. Nawet przygotowane nic pod remont nie jest.

~Roman 2014-07-30

Kiedy wreszcie usłyszymy o rozpoczęciu prac przy budowie S-5 zachodniej obwodnicy Bydgoszczy (mającej przebiegać również w rejonie Tryszczyna i Wojnowa). Jesteśmy zwodzeni fałszywymi informacjami co pewien czas. Czy ktoś kompetentny potrafi udzielić informacji?.

~anonim 2014-07-08

A gdzie w Wojnowie są obiekty UTP? Chyba przez 20 lat mieszkania tam nie poznałam jeszcze tej metropolii w całości :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman