mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa mostu w Lubszy

Rusza przebudowa mostu w Lubszy

Od poniedziałku (18 maja) w związku z przebudową mostu w Lubszy w ciągu DK 39 (woj. opolskie) został uruchomiony objazd 200-metrową drogą tymczasową. Ruch odbywał się będzie w obu kierunkach, a objazd będzie obowiązywał do jesieni.

Rusza przebudowa mostu w Lubszy
Most nad rzeką Śmieszką w Lubszy na drodze krajowej nr 39 zostanie rozebrany do fundamentów, a w jego miejsce zbudowany będzie nowy obiekt. Nowy, żelbetowy most będzie szerszy od obecnego, gdyż jego szerokość wyniesie ponad 13 metrów. Złożą się na to dwa pasy ruchu po 3,5 metra oraz chodniki po obu stronach jezdni. Pozwoli to prowadzenie normalnego ruchu dwukierunkowego w miejsce wahadłowego, jaki jest  do tej pory. Nowy most będzie kosztował około 4,2 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~AZ_73 2010-05-01

Tak zwana DK39 wygląda fajnie na mapie, jako sensowne obejście Wrocławia dla podróżnych udających się z okolic Łodzi i Warszawy w kierunku Kłodzka i granicy państwa. Niestety drogą krajową jest tylko na mapie. W rzeczywistości jest to kilka dróg wojewódzkich połączonych ze sobą i tak było do 2000 roku. Od momentu kiedy ten w istocie "żółty szlak" przerobiono na papierze na krajówkę ruch rośnie tam z roku na rok. Z pewnością byłaby to alternatywa dla zatłoczonego Wrocławia i obstawionej fotoradarami ósemki gdyby nie fatalny miejscami stan drogi i duży ruch cieżarówek na wąskiej drodze. Trochę lepiej na DK39 jest tylko w weekendy kiedy ciężarówek jest mniej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando