mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa obwodnicy Tarnowa

Rusza przebudowa obwodnicy Tarnowa

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisał umowę na modernizację obwodnicy Tarnowa w ciągu drogi krajowej nr 4. Wykonawca, firma POLDiM S.A. ma wykonać zadanie do końca grudnia bieżącego roku.

Rusza przebudowa obwodnicy Tarnowa
29 maja 2008 roku w krakowskim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad podpisano umowę z wykonawcą na modernizację południowej obwodnicy Tarnowa w ciągu drogi krajowej nr 4 Kraków – Rzeszów. Kontrakt o wartości prawie 78 mln zł realizować będzie POLDiM SA z Tarnowa. Modernizacja dwujezdniowej drogi o długości 9,3 km ma zakończyć się 29 grudnia 2008 roku.

Przebudowa drogowego obejścia Tarnowa obejmie odcinek pomiędzy węzłem Krakowska, a węzłem Lwowska. W ramach inwestycji zostaną wykonane roboty przygotowawcze, stara zniszczona nawierzchnia zostanie rozebrana, a na jej miejsce wykonawca położy nowa, o nośności 115 kN na oś, umocni także pobocza gruntowe. Wyrównane zostaną spadki poprzeczne drogi, a istniejące skrzyżowania zostaną przebudowane. Drogowcy wyremontują także chodniki, 9 obiektów mostowych oraz przepusty drogowe. Powstanie oznakowanie poziome i pionowe oraz wymienione zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Roboty będą prowadzone przy utrzymaniu ruchu na drodze. Zatem do końca tego roku kierowców czekają poważne utrudnienia, polegające na zamknięciu dla ruchu jednej jezdni.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~lukasz 2008-11-14

bardzo mnie interesuje czy zrobia ekrany.mieszkam w bardzo bliskim sasiedztwie tej drogi i wiem ze gdzie indziej przy tego typu inwestycjach biora to pod uwage.oby tutaj tez tak bylo.

~krasu 2008-06-15

Cos ten remont sie zaczac nie moze.. juz mija ponad tydzien i jeszcze nic nie zaczeli robic;] a co do fotoradaru to zadnego nie ma na tej obwodnicy!!

~Mirek 2008-06-06

Na tej obwodnicy jest fotoradar? jak tak to w którym miejscu i w która strone mierzy?

~Mirek 2008-06-05

na tej obwodnicy jest fotoradar? jak tak to w którym miejscu i w którym kierunku mierzy

~sergiey 2008-06-03

pamietam jak nie bylo tej obwodnicy... od 14 lat nie mam tirow pod oknami. Oby jeszcze zrobili ta obwodnice wschodnia i tiry z kierunku kielc tez beda omijac miasto... ma byc za kilka lat... oby...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.