mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha

Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha

Miejsce przecięcia dwóch dróg wojewódzkich: 379 i 381 zostanie do końca tego roku przebudowane, a po zakończeniu modernizacji ruch na nim będzie sterowany nowoczesną sygnalizacją świetlną.

Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha
Skrzyżowanie ulic 11-go Listopada, Noworudzkiej, Strzegomskiej i Świdnickiej to jedno z najbardziej obciążonych ruchem w Wałbrzychu i okolicach. Mimo swojego położenia poza zwartą zabudową miasta, praktycznie przez całą dobę obsługuje bardzo liczne potoki pojazdów, w dużej mierze przejeżdżających przez Wałbrzych tranzytem. Dzieje się tak dlatego, że na tym skrzyżowaniu przecinają się dwie bardzo ważne dla całego regionu drogi wojewódzkie: droga wojewódzka nr 379, łącząca Wałbrzych ze Świdnicą, przez Modliszów i droga wojewódzka nr 381, łącząca Wałbrzych z Kłodzkiem, przez Głuszycę, Nową Rudę i Gorzuchów.

Ze względu na atrakcyjne – zarówno gospodarczo, jak i turystycznie – kierunki, a także połączenia tych dróg wojewódzkich z drogami krajowymi nr 8 i nr 35, natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu należy do najwyższych w regionie. Brak sygnalizacji świetlnej, jak też niedostosowana do parametrów ruchu geometria obu dróg, powodują w tym miejscu spowolnienie płynności przejazdu oraz zagrożenia bezpieczeństwa.

Z powodu tak dużego natężenia ruchu, mając na uwadze bezpieczeństwo przejazdu przez to skrzyżowanie, jak również znaczenie komunikacyjne obu dróg wojewódzkich dla regionu, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zdecydowała o realizacji przebudowy skrzyżowania oraz budowy sygnalizacji świetlnej. W przetargu ogłoszonym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w czerwcu br. wzięło udział sześciu oferentów. Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę - firmę Heilit + Woerner Budowlana sp. z o.o. z Wysokiej pod Wrocławiem. Koszt wszystkich prac wykonanych w ramach tej inwestycji wyniesie około 3 mln zł netto. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Termin zakończenia przedsięwzięcia planuje się na grudzień bieżącego roku.
 

Podobne wiadomości:

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~p_brz 2012-08-20

Że zacytuje tutaj: "najwyższy q... czas"... a tak poważnie, to w końcu zaczyna się coś niemrawo ruszać w Wałbrzychu jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Byłe województwo wałbrzyskie zostało zapomniane przez Boga i ludzi, sukcesywnie omijane w w wszelkich opracowaniach a przecież ważne komunikacyjnie, wspomnę tu, że przez Wałbrzych przebiega bardzo ruchliwy odcinek drogi krajowej 35, czy też jako byłe miasto wojewódzkie łączy w sobie kierunki z Kotliną Kłodzką, Jelenią górą i Wrocławiem. Sprawa jest o tyle denerwująca, że w Wałbrzychu swego czasu zbudowano całkiem spore odcinki dróg dwupasmowych wraz ze skrzyżowaniami wielopoziomowymi. Stan tych dróg obecnie jest delikatnie mówiąc kiepski, więc tym bardziej dziwie się, że nikt z tym nic nie robi, mając takie podwaliny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic