mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha

Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha

Miejsce przecięcia dwóch dróg wojewódzkich: 379 i 381 zostanie do końca tego roku przebudowane, a po zakończeniu modernizacji ruch na nim będzie sterowany nowoczesną sygnalizacją świetlną.

Rusza przebudowa skrzyżowania w rejonie Wałbrzycha
Skrzyżowanie ulic 11-go Listopada, Noworudzkiej, Strzegomskiej i Świdnickiej to jedno z najbardziej obciążonych ruchem w Wałbrzychu i okolicach. Mimo swojego położenia poza zwartą zabudową miasta, praktycznie przez całą dobę obsługuje bardzo liczne potoki pojazdów, w dużej mierze przejeżdżających przez Wałbrzych tranzytem. Dzieje się tak dlatego, że na tym skrzyżowaniu przecinają się dwie bardzo ważne dla całego regionu drogi wojewódzkie: droga wojewódzka nr 379, łącząca Wałbrzych ze Świdnicą, przez Modliszów i droga wojewódzka nr 381, łącząca Wałbrzych z Kłodzkiem, przez Głuszycę, Nową Rudę i Gorzuchów.

Ze względu na atrakcyjne – zarówno gospodarczo, jak i turystycznie – kierunki, a także połączenia tych dróg wojewódzkich z drogami krajowymi nr 8 i nr 35, natężenie ruchu na tym skrzyżowaniu należy do najwyższych w regionie. Brak sygnalizacji świetlnej, jak też niedostosowana do parametrów ruchu geometria obu dróg, powodują w tym miejscu spowolnienie płynności przejazdu oraz zagrożenia bezpieczeństwa.

Z powodu tak dużego natężenia ruchu, mając na uwadze bezpieczeństwo przejazdu przez to skrzyżowanie, jak również znaczenie komunikacyjne obu dróg wojewódzkich dla regionu, Dolnośląska Służba Dróg i Kolei zdecydowała o realizacji przebudowy skrzyżowania oraz budowy sygnalizacji świetlnej. W przetargu ogłoszonym przez Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei w czerwcu br. wzięło udział sześciu oferentów. Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę - firmę Heilit + Woerner Budowlana sp. z o.o. z Wysokiej pod Wrocławiem. Koszt wszystkich prac wykonanych w ramach tej inwestycji wyniesie około 3 mln zł netto. Środki na ten cel pochodzą z budżetu Województwa Dolnośląskiego. Termin zakończenia przedsięwzięcia planuje się na grudzień bieżącego roku.
 

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Droga S3 do granicy – powstanie do 2023 roku

Polskie drogi 2017-05-26

Komentuj:

~p_brz 2012-08-20

Że zacytuje tutaj: "najwyższy q... czas"... a tak poważnie, to w końcu zaczyna się coś niemrawo ruszać w Wałbrzychu jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Byłe województwo wałbrzyskie zostało zapomniane przez Boga i ludzi, sukcesywnie omijane w w wszelkich opracowaniach a przecież ważne komunikacyjnie, wspomnę tu, że przez Wałbrzych przebiega bardzo ruchliwy odcinek drogi krajowej 35, czy też jako byłe miasto wojewódzkie łączy w sobie kierunki z Kotliną Kłodzką, Jelenią górą i Wrocławiem. Sprawa jest o tyle denerwująca, że w Wałbrzychu swego czasu zbudowano całkiem spore odcinki dróg dwupasmowych wraz ze skrzyżowaniami wielopoziomowymi. Stan tych dróg obecnie jest delikatnie mówiąc kiepski, więc tym bardziej dziwie się, że nikt z tym nic nie robi, mając takie podwaliny.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando