mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza przetarg na S6 w pomorskim

Rusza przetarg na S6 w pomorskim

Rozpoczął się przetarg na wyłonienie wykonawcy koncepcji programowej dla drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk - Lębork.

Rusza przetarg na S6 w pomorskim
Trwa przetarg na sporządzenie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu drogi ekspresowej S6 na odcinku Słupsk – Lębork. Trasa ma mieć 40 km z pięcioma węzłami drogowymi: Budy, Bobrowniki, Rzechcino, Skórowo, Leśnice. W ramach projektu przewidziano także rozbudowę obwodnicy Słupska o drugą jezdnię. Cała trasa ma być dwujezdniowa po dwa pasy w każdym kierunku.

Przedmiot zamówienia obejmuje opracowanie wielobranżowej koncepcji programowej wraz z mapą do celów projektowych, kompleksowymi badaniami geologicznymi wraz z materiałami przetargowymi i kosztorysem inwestorskim oraz przygotowanie materiałów do wydania tzw. decyzji środowiskowej dla drugiej jezdni na obwodnicy Słupska. Wykonawca będzie także zobowiązany do późniejszego wsparcia inwestora przy przetargu na budowę w systemie "projektuj i buduj". Koncepcja programowa powinna być gotowa w przeciągu roku od podpisania umowy (w przypadku obwodnicy Słupska – w ciągu 1,5 roku).

Ze względu na późniejszą realizację opracowana dokumentacja zostanie podzielona na cztery odcinki. Pierwszym odcinkiem będzie obwodnica Słupska, drugim 16-kilometrowy odcinek drogi od Słupska do Bobrownik, kolejnym droga od Bobrownik do Skórowa (13 km), a ostatni połączy Skórowo i Leśnice (11 km).

Otwarcie ofert na w przetargu na wykonanie koncepcji programowej nastąpi w dniu 29.01.2015 r.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

~misiek 2014-12-30

zgadzam się z tym co mówisz, poza jednym. Oni nie są bezmózgowi, oni robią to z pełną premedytacją, nowy przetarg, nowe kontrakty, nowe możliwości przytulenia kasy czy innych korzyści majątkowych. Różne ABW, CBŚie, UOPy NIKi mogłyby się takim właśnie umowom przyjrzeć

~warszawiak 2014-12-30

Pragnę zwrócić uwagę na kolejną, nieraz powtarzaną głupotę. Obwodnicę Słupska otwarto w 2010 r. Dlaczego od razu nie wybudowano dwóch jezdni, nikt normalny nie potrafi zrozumieć. Teraz znów w czasie budowy drugiej nitki będą (bo muszą wtedy być) tam korki, zatory itp. Nie mówiąc o tym, o czym chyba każdy rozsądny człowiek wie, że niewybudowanie od razu dwóch jezdni, tylko najpierw jednej, a po jakimś czasie drugiej, per saldo zawsze wyjdzie drożej. Znów do tego dopuścili jacyś bezmózgowi drogowi decydenci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic