mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont DK 42 w Końskich

Rusza remont DK 42 w Końskich

Ponad 8 mln zł ma kosztować modernizacja drogi krajowej nr 42 w Końskich. Rozpoczynające się prace przy remoncie 4 km przejścia przez miasto potrwają według planów do końca lipca 2009 roku.

Rusza remont DK 42 w Końskich
Rozpoczyna się remont przejścia drogi krajowej nr 42 Namysłów – Skarżysko Kamienna – Rudnik przez Końskie. W ubiegłym tygodniu inwestor, kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przekazał plac budowy wykonawcy, którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zadanie obejmuje modernizację prawie 4 km odcinka drogi krajowej nr 42 na terenie miasta (ulice: Spacerowa, Krakowska, 16 Stycznia, Zamkowa, Partyzantów). W ramach prac planowana jest przebudowa nawierzchni i dostosowanie jej do obciążenia ruchem o nacisku 100 kN na oś, likwidacja kolein i nierówności. Dodatkowo niektóre odcinki ulic zostaną poszerzone lub zawężone ze względu na poprawę bezpieczeństwa ruchu (np. jezdnia ulicy Spacerowej zostanie zawężona o ponad metr, co przyczyni się do uspokojenia ruchu). Planowana jest także budowa chodników, pasów zieleni, odwodnienia, wykonanie nowego oznakowania oraz przebudowa mostu nad potokiem Cicha. Ponadto planowana jest także przebudowa łuku na skrzyżowaniu ulic Spacerowej i Zachodniej, wydzielenie lewoskrętu oraz budowa azylu dla pieszych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z drogą wojewódzką nr 749 (ulice 16 Stycznia i Zamkowa), przebudowa wysp na skrzyżowaniu z ulicą Południową oraz przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ulicami Browarną i Sportową. Natomiast przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z droga wojewódzką nr 728 (rondo) poprowadzi Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich. W ramach remontu przejścia drogi nr 42 przez Końskie przebudowanych zostanie także kilkanaście zatok autobusowych.

Prace na koneckim odcinku trasy podzielone zostały na etapy. Drogowcy zaczną remont od ponad 1,5 km odcinka ulicy Spacerowej oraz mostu w ciągu ulicy Partyzantów. W czasie tych robót przewidziano wprowadzenie na obu fragmentach ulic ruchu wahadłowego z zalecanym objazdem dla ruchu ciężkiego od Żarnowa przez Kielce do Skarżyska. W kolejnych etapach robót, planowane są objazdy ulicami Kaznowską, Piłsudskiego, Odrowąża, 1 Maja, Sportową.

Remont realizowany jest w ramach programu odnów nawierzchni, którym w tym roku objętych zostało dziewięć odcinków dróg krajowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Modernizacja przejścia przez Końskie kosztować będzie ponad 8 mln zł, a prace potrwają do końca lipca 2009.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~astrolog 2008-07-29

Bardziej zmasakrowanej drogi, jak DK42 w Konskich, nie udalo mi sie w Polsce odnalezc. To regularny tor przeszkod dla terenowek. Bardzo dobrze ze beda ja naprawiac. Przydalo by sie takze zrobic droge wojewodzka z Konskich do Zarnowa. W Modliszewicach nie da sie nia jezdzic, jest po prostu w stanie tragicznym.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.