mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont Estakad Bielańskich

Rusza remont Estakad Bielańskich

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zawarł umowę w firmą Skanska na remont Estakad Bielańskich w ciągu Wisłostrady. Wyburzenie i budowa nowych estakad będą kosztowały ponad 107 milionów złotych.

Rusza remont Estakad Bielańskich

„W ciągu kilku najbliższych dni wykonawca rozpocznie organizację placu budowy, a około 15 lutego zostanie zamknięty pierwszy z przewidzianych do wyburzenia  i odbudowy obiektów (część wschodnia - red.). Szczegóły organizacji ruchu poznamy po uzgodnieniu jej przez wykonawcę i inżyniera ruchu m. st. Warszawy” – informuje ZDM.

W ramach projektu Skanska wykona rozbiórkę istniejącej konstrukcji do poziomu terenu oraz zbuduje nowe estakady o długości 814 metrów bieżących - zarówno zachodniej, jak i wschodniej części. Projekt obejmuje również remont oświetlenia estakad, wykonanie odwodnienia, a także opracowanie i uzgodnienie projektu  czasowej organizacji ruchu.

Prace na Estakadach Bielańskich potrwają 21 miesięcy. Jak wcześniej zapowiadał ZDM w Warszawie - "Estakady Bielańskie będą remontowane tak, aby przez cały czas przebudowy ruch był utrzymany w obydwu kierunkach na pełnej szerokości jezdni". Pewne jest jednak, że remont jednej z głównych tras północ-południe skomplikuje przejazd z Mokotowa na Żoliborz.

Przeczytaj także:

Most Północny – czwarte podejście (2007-01-08)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

Autostrada A-2 - południową obwodnicą Warszawy (2006-11-20)

Dodatkowe 77 mln zł na Trasę Siekierkowską (2006-10-16)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.