mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont Estakad Bielańskich

Rusza remont Estakad Bielańskich

Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zawarł umowę w firmą Skanska na remont Estakad Bielańskich w ciągu Wisłostrady. Wyburzenie i budowa nowych estakad będą kosztowały ponad 107 milionów złotych.

Rusza remont Estakad Bielańskich

„W ciągu kilku najbliższych dni wykonawca rozpocznie organizację placu budowy, a około 15 lutego zostanie zamknięty pierwszy z przewidzianych do wyburzenia  i odbudowy obiektów (część wschodnia - red.). Szczegóły organizacji ruchu poznamy po uzgodnieniu jej przez wykonawcę i inżyniera ruchu m. st. Warszawy” – informuje ZDM.

W ramach projektu Skanska wykona rozbiórkę istniejącej konstrukcji do poziomu terenu oraz zbuduje nowe estakady o długości 814 metrów bieżących - zarówno zachodniej, jak i wschodniej części. Projekt obejmuje również remont oświetlenia estakad, wykonanie odwodnienia, a także opracowanie i uzgodnienie projektu  czasowej organizacji ruchu.

Prace na Estakadach Bielańskich potrwają 21 miesięcy. Jak wcześniej zapowiadał ZDM w Warszawie - "Estakady Bielańskie będą remontowane tak, aby przez cały czas przebudowy ruch był utrzymany w obydwu kierunkach na pełnej szerokości jezdni". Pewne jest jednak, że remont jednej z głównych tras północ-południe skomplikuje przejazd z Mokotowa na Żoliborz.

Przeczytaj także:

Most Północny – czwarte podejście (2007-01-08)

Powstanie obwodnica warszawskiej Pragi (2006-12-04)

Autostrada A-2 - południową obwodnicą Warszawy (2006-11-20)

Dodatkowe 77 mln zł na Trasę Siekierkowską (2006-10-16)

Warszawa potrzebuje systemu obwodnic (2006-08-29)

 


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Skoda przedstawia limitowaną serię Drive
Po sukcesie limitowanej wersji Joy przyszedł czas na specjalną wersję Drive, która bazuje na wyposażeniu Ambition, ale oferuje jeszcze więcej za atrakcyjniejszą cenę.