mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont krajowej ósemki w Korycinie

Rusza remont krajowej ósemki w Korycinie

Do końca przyszłego roku potrwa rozpoczynający się remont drogi krajowej nr 8 w Korycinie. Modernizacja 1,1 km odcinka krajówki będzie kosztować ponad 10 mln zł i ma radykalnie wpłynąć na poprawę poziomu bezpieczeństwa na tej trasie.

Rusza remont krajowej ósemki w Korycinie
Zwycięzcą przetargu na przebudowę drogi krajowej nr 8 w Korycinie, rozstrzygniętego przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe „UNIDROG” z Grajewa. Wykonawca zadania przejął plac budowy pod koniec września bieżącego roku i właśnie rozpoczyna realizację inwestycji.

W ramach tego zadania przebudowane zostaną m.in. trzy skrzyżowania - na dwóch z nich powstaną lewoskręty. Droga na odcinku 1,1 km uzyska nową nawierzchnię, zbudowany zostanie też chodnik połączony ze ścieżką rowerową. Na wlotach do miejscowości powstaną wyspy wjazdowe. Kluczowym przedsięwzięciem będzie budowa przejścia podziemnego dla pieszych, o szerokości 4,5 m, wysokości 2,5m oraz długości 14,5m. Powstanie ono na wysokości starej pętli autobusowej PKS. Niedaleko zbudowany zostanie jeszcze przepust dla zwierząt.

Modernizacja krajowej ósemki w Korycinie będzie kosztować ponad 10 mln zł. Inwestycja ma radykalnie poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i mieszkańców tej miejscowości (m.in. dzięki powstaniu przejścia podziemnego). Przebudowa potrwa do końca przyszłego roku.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie budową

Droga ekspresowa S61 – duże zainteresowanie...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~luke 2008-10-09

na trasie bialystok augustow

~alojzy 2008-10-08

Mein Gott.. 1 km drogi..Co za wydarzenie, bązmy z siebie dumni. Tak trzymać..

~paweł _p 2008-10-08

to że 1 km to jeszcze nic, ale ten termin - na Boga czy tam będzie pracował jeden człowiek?

~Tomek 2008-10-07

a gdzie ten Korycin? na trasie Warszawa Białystok? czy może Suwałki Augustów, a może pod Wrocławiem, może więcej szczegółów albo jakieś mapki? Tak to jest tylko pusta informacja...

~Piotrek 2008-10-07

to bierz łopatę i buduj ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.