mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont mostu w Gdańsku

Rusza remont mostu w Gdańsku

Zakończyły się procedury związane z wyborem wykonawcy, rusza remont mostu pontonowego w Gdańsku-Sobieszewie. Obecnie trwają przygotowania techniczne. Wymiana pierwszych elementów mostu – jeśli planów nie pokrzyżuje pogoda – na Mikołajki, czyli w pierwszy weekend grudnia.

Rusza remont mostu w Gdańsku
7-8-9 grudnia planowana jest wymiana pierwszego, z 12 elementów mostu. To będzie tzw. przęsło najazdowe od strony Wyspy Sobieszewskiej. Ma 18 metrów długości, ok. 7,5 metra szerokości. Zostanie przywiezione na wyspę w częściach, tam zmontowane i umieszczone na swoim miejscu docelowym.

W związku z pracami remontowymi, most zamknięty zostanie dla ruchu po raz pierwszy od piątku, 7 grudnia od godzin porannych, do niedzieli 9 grudnia do wieczora. Jedynym warunkiem rozpoczęcia prac są sprzyjające warunki pogodowe. - Jeśli będzie zbyt silny wiatr, a co się z tym wiąże – zbyt wysoka fala, roboty będą musiały zostać przełożone na następny weekend lub pierwszy, podczas którego warunki atmosferyczne będą pozwalały na dokonanie wymiany – zapowiada dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku, Mieczysław Kotłowski.

W tym roku wymienione mają zostać dwa przęsła – najazdowe od strony Sobieszewa i Gdańska. Montaże – przy założeniu sprzyjających warunków pogodowych – odbędą się w dwa kolejne weekendy: 7-8-9 grudnia oraz 14-15-16 grudnia. Jeśli aura będzie niesprzyjająca – terminy te zostaną przesunięte. W przyszłym roku odbędzie się wymiana kolejnych 10 przęseł. Łącznie wiec most zamykany będzie dla ruchu 12 razy. Prace mają trwać najpóźniej do końca czerwca 2013 roku, jeśli jednak w miesiącach zimowych warunki atmosferyczne będą sprzyjające – niewykluczone jest przyspieszenie robót.
Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk most

Podobne wiadomości:

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy. Kiedy pojadą nim kierowcy?

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku gotowy....

Polskie drogi 2015-12-22

Płyny w silniku

auto motor i sport 0000-00-00

Pracy, wkładanej w działanie silnika przez dwa najważniejsze płyny eksploatacyjne – czyli olej silnikowy i płyn chłodzący – nie dostrzega się na co dzień. Warto przyjrzeć się dokładnie, jak ważną rolę pełnią. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.