mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

2 kwietnia rusza remont odcinka autostrady A4 Katowice – Kraków. Prace o wartości ponad 178 mln zł w ramach kontraktu z firmą Budimex-Dromex potrwają do sierpnia 2008 roku.

Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

Inwestycja obejmie remont 7 obiektów mostowych, remont 24 km nawierzchni dwóch pasów autostrady i budowę 6 przejazdów awaryjnych.

2 kwietnia br. rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku ponad 4 km ok. 10 km za Węzłem Rudno, co będzie się wiązało z  zamknięciem jezdni w kierunku Krakowa.
4 kwietnia br. rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku ok. 3 km od początku odcinka koncesyjnego, przed Węzłem Murckowska.  Na tym odcinku będzie równocześnie remontowany wiadukt w ciągu autostrady. Zamknięta będzie jezdnia w kierunku Krakowa. Ponadto rozpocznie się też budowa 6 przejazdów technologicznych i awaryjnych – ułatwią one organizację ruchu przy kolejnych remontach obiektów mostowych i nawierzchni. Zamknięte będą lewe pasy ruchu.

Realizację programu inwestycyjnego umożliwił uzyskany w grudniu 2005 kredyt w wysokości do 380 mln zł. Realizację robót budowlano-remontowych, po realizacji I etapu tj. przystosowanie A4 Katowice-Kraków do  poboru opłat, podzielono na 2 podetapy:

Etap II a: Remont obiektów mostowych, prace z zakresu ochrony środowiska, inne prace budowlane (ekrany akustyczne, roboty związane z odwodnieniem i ochroną wód i in.) – prace te rozpoczęły się w roku 2002, a ich zakończenie zaplanowano na rok 2009. Do tej pory wyremontowano 13 obiektów mostowych i 11,5 km nawierzchni.

Etap II b: Pozostałe roboty budowlane oraz z zakresu ochrony środowiska; planowane rozpoczęcie w latach 2009/2010.

W dalszej kolejności remontowane będą odcinki obu jezdni autostrady od Placu Poboru Opłat w Mysłowicach i w rejonie Węzła Rudno oraz kolejne obiekty mostowe.


Przeczytaj także:

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa (2007-03-26)

A2 i A4 dłużej bezpłatne (2007-03-06)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~antykomuch 2007-04-15

zabrać tym komuchom z stalexportu koncesje! panowie z PIS! znajdzcie na nich bata.... non stop remont i najwyzsze ceny!

~rusec 2007-04-02

niestety ale placic trzeba bedzie. juz to mowili wczesniej. osobiscie uwazam ze to juz jest lekka przesada placic za autostrade ktora w rzeczywistosci nia nie jest

~johnner 2007-04-01

Uczeszczam ta co tydzien i smiem twierdzic ze ona jest stale w remoncie wiec skoro zapowiadaja remont to pewnie pojdzie do calkowitej rozbiorka, ciekawe tylko czy nadal beda kazali placic za jeden paas ruchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.