mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

2 kwietnia rusza remont odcinka autostrady A4 Katowice – Kraków. Prace o wartości ponad 178 mln zł w ramach kontraktu z firmą Budimex-Dromex potrwają do sierpnia 2008 roku.

Rusza remont na A4 Katowice-Kraków

Inwestycja obejmie remont 7 obiektów mostowych, remont 24 km nawierzchni dwóch pasów autostrady i budowę 6 przejazdów awaryjnych.

2 kwietnia br. rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku ponad 4 km ok. 10 km za Węzłem Rudno, co będzie się wiązało z  zamknięciem jezdni w kierunku Krakowa.
4 kwietnia br. rozpocznie się remont nawierzchni na odcinku ok. 3 km od początku odcinka koncesyjnego, przed Węzłem Murckowska.  Na tym odcinku będzie równocześnie remontowany wiadukt w ciągu autostrady. Zamknięta będzie jezdnia w kierunku Krakowa. Ponadto rozpocznie się też budowa 6 przejazdów technologicznych i awaryjnych – ułatwią one organizację ruchu przy kolejnych remontach obiektów mostowych i nawierzchni. Zamknięte będą lewe pasy ruchu.

Realizację programu inwestycyjnego umożliwił uzyskany w grudniu 2005 kredyt w wysokości do 380 mln zł. Realizację robót budowlano-remontowych, po realizacji I etapu tj. przystosowanie A4 Katowice-Kraków do  poboru opłat, podzielono na 2 podetapy:

Etap II a: Remont obiektów mostowych, prace z zakresu ochrony środowiska, inne prace budowlane (ekrany akustyczne, roboty związane z odwodnieniem i ochroną wód i in.) – prace te rozpoczęły się w roku 2002, a ich zakończenie zaplanowano na rok 2009. Do tej pory wyremontowano 13 obiektów mostowych i 11,5 km nawierzchni.

Etap II b: Pozostałe roboty budowlane oraz z zakresu ochrony środowiska; planowane rozpoczęcie w latach 2009/2010.

W dalszej kolejności remontowane będą odcinki obu jezdni autostrady od Placu Poboru Opłat w Mysłowicach i w rejonie Węzła Rudno oraz kolejne obiekty mostowe.


Przeczytaj także:

Utrudnienia na autostradowej obwodnicy Krakowa (2007-03-26)

A2 i A4 dłużej bezpłatne (2007-03-06)

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~antykomuch 2007-04-15

zabrać tym komuchom z stalexportu koncesje! panowie z PIS! znajdzcie na nich bata.... non stop remont i najwyzsze ceny!

~rusec 2007-04-02

niestety ale placic trzeba bedzie. juz to mowili wczesniej. osobiscie uwazam ze to juz jest lekka przesada placic za autostrade ktora w rzeczywistosci nia nie jest

~johnner 2007-04-01

Uczeszczam ta co tydzien i smiem twierdzic ze ona jest stale w remoncie wiec skoro zapowiadaja remont to pewnie pojdzie do calkowitej rozbiorka, ciekawe tylko czy nadal beda kazali placic za jeden paas ruchu?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.