mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont ulicy Trakt św. Wojciecha w Gdańsku

Rusza remont ulicy Trakt św. Wojciecha w Gdańsku

W Gdańsku rozpocznie się remont ulicy Trakt św. Wojciecha. Inwestycję na zlecenie gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni zrealizuje firma Skanska. Kontrakt opiewa na 2,5 mln zł netto. Prace na ponad kilometrowym odcinku Traktu św. Wojciecha potrwają do października br.

Rusza remont ulicy Trakt św. Wojciecha w Gdańsku
- W ramach powierzonego zadania odpowiadamy za roboty rozbiórkowe i nawierzchniowe na odcinku od ul. Ukośnej do ul. Gościnnej – wyjaśnia Paweł Świtlik, Kierownik Robót, Skanska. - Z realizacją inwestycji wiąże się wykonanie nowej nawierzchni jezdni, a także nowych zatok autobusowych i chodników - dodaje Świtlik. Skanska odpowiada również za wykonanie nowych zjazdów z koski betonowej, wysp kierujących oraz zamontowanie nowych barier ochronnych.

W okresie prowadzonych prac remontowych kierowcy mogą spodziewać się czasowych utrudnień.

- Roboty przygotowawcze oraz prace przy wykonywaniu nowych ciągów pieszych będą wymagały miejscowych zawężeń jezdni, bez potrzeby wprowadzania ruchu wahadłowego. Planowo prace te potrwają do połowy września. Utrudnień w ruchu kierowcy mogą się spodziewać pod koniec września, kiedy to będą prowadzone prace bitumiczne i zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – wyjaśnia Paweł Świtlik, Kierownik Robót, Skanska. - Dołożymy wszelkich starań, aby prace prowadzone były w jak najmniej uciążliwy dla kierowców sposób - dodaje Świtlik.
Tematy w artykule: pomorskie Gdańsk

Podobne wiadomości:

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

S6 z Ustronia sięgnie po Koszalin

Polskie drogi 2015-11-04

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando