mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza remont w Rabie Wyżnej

Rusza remont w Rabie Wyżnej

Cztery tygodnie potrwa kompleksowy remont drogi wojewódzkiej w Rabie Wyżnej (pow. nowotarski, województwo małopolskie). Droga zyska nową nawierzchnię na prawie 2-kilometrowym odcinku. W związku z remontem i koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego kierowcy podróżujący na Podhale mogą spodziewać się utrudnień.

Rusza remont w Rabie Wyżnej
Droga wojewódzka nr 958, przy której znajduje się Raba Wyżna, to ważny odcinek dla komunikacji na południu Polski. DW958 rozpoczyna się w Rabce-Zdroju, prowadzi przez Rabę Wyżną i Czarny Dunajec do Zakopanego. Trasę tę często wybierają kierowcy udający się od strony Krakowa do Zakopanego, którzy chcą ominąć zakorkowaną zakopiankę. Ze względu na prace drogowe podróżujący na Podhale przez Rabę Wyżną do 10 października muszą się jednak liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Remont będzie kosztował ponad 1,5 mln zł brutto. - Rozpoczęcie prac planujemy w poniedziałek 16 września – mówi Maciej Karlic, Kierownik Budowy, Skanska. – Remont będzie polegał na sfrezowaniu starej nawierzchni, która jest już bardzo zniszczona, a następnie wykonaniu nowej. W ramach inwestycji wykonany zostanie też przepust znajdujący się pod drogą wojewódzką. Skanska wyremontuje również przydrożne bariery ochronne i dostosuje je do nowej nawierzchni.

Z uwagi na krótki termin realizacji remontu (10 października) i napięty harmonogram prac, konieczne będzie wprowadzenie w Rabie Wyżnej ruchu wahadłowego. Część prac będzie prowadzonych także w soboty.

- Wahadło będzie sterowane ręcznie. Będzie ono przesuwane na kolejne fragmenty drogi wraz z frontem robót – tłumaczy Maciej Karlic. Największych utrudnień kierowcy podróżujący przez Rabę Wyżną mogę się spodziewać w drugiej połowie września. – Przez około dwa tygodnie będą wówczas trwały prace związane z układaniem nowej nawierzchni drogi – mówi Maciej Karlic.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe

Podobne wiadomości:

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine Bau

Znana lista wierzytelności w sprawie Alpine...

Polskie drogi 2015-03-17

Plan prac na drogach województwa zachodniopomorskiego

Plan prac na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross