mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach

Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach

W najbliższym czasie rozpocznie się rozbudowa Zakopianki w Myślenicach (województwo małopolskie). Inwestycja polega na rozbudowie lewej jezdni drogi krajowej nr 7 na niespełna  kilometrowym odcinku wraz z przebudową ul. Mostowej i ul. Piłsudskiego w Myślenicach. Podczas prowadzenia robót utrudniony będzie dojazd na Zarabie. Prace zakończą się 30 listopada 2010 roku.

Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach
Prace budowlane rozpoczną się w I połowie lipca. Podczas robót ul. Mostowa będzie zamknięta dla ruchu.

Wykonawcą inwestycji jest tarnowska firma Poldim SA, która za zrealizowanie kontaktu otrzyma około 14mln zł. Realizacja inwestycji jest w całości finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, natomiast za opracowanie dokumentacji projektowej zapłacił samorząd Myślenic.

Zakres robót obejmuje m.in.:
  • rozbudowę lewej jezdni drogi krajowej nr 7 na odcinku 770 m przez poszerzenie utwardzonego pobocza wraz z budową pobocza gruntowego,
  • budowę muru oporowego podtrzymującego nasyp drogi krajowej nr 7 o długości ponad 600 m,
  • przebudowę ul. Mostowej od węzła drogi krajowej nr 7 z ul. Piłsudskiego na odc. około 800 m,
  • przebudowę skrzyżowania (wraz z dostosowaniem wlotów) ul. Mostowej, ul. Piłsudskiego oraz łącznicy Zakopane-Myślenice, Myślenice-Kraków na skrzyżowaniu typu „małe” rondo
  • budowę lewostronnego ekranu akustycznego wzdłuż drogi krajowej nr 7 o długości ok. 750 m,
  • budowę chodników wzdłuż ul. Mostowej i ul. Piłsudskiego,
  • przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych,
  • budowę elementów odwodnienia powierzchniowego oraz układu kanalizacji deszczowej wraz z dwoma wylotami do rzeki Raby i jednym wylotem do istniejącej kanalizacji deszczowej,
  • budowę oświetlenia wraz z zasilaniem w całym zakresie opracowania,
  • przełożenie lub zabezpieczenie kolidujących sieci infrastruktury technicznej.Podobne wiadomości:

Infiniti M37 wjeżdża do polskich salonów

auto motor i sport 0000-00-00

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~pp 2010-07-05

Znakomita wiadomość choć trochę niespodziewana. Obecnie mamy wielce oryginalną sytuację - zachodnia jezdnia S-7 jest ekspresowa podczas gdy wschodnia pozbawiona pobocza - nie(!). W dodatku leżąca tuż obok i znacznie niżej ulica Mostowa po której krąży komunikacja zbiorowa, ciężarówki i cały ruch lokalny ma ze 3 m szerokości na tym odcinku i ruch naprzemienny. Taka sytuacja nie powinna istnieć i mam nadzieję, że teraz obie jezdnie uzyskają właściwe parametry. Aż się o to prosi.

~Kargul 2010-07-05

Droga redakcjo: z całym szacunkiem, ale artykuły na temat odcinków poniżej kilometra proponuję sobie darować! Zenada, niedługo będziemy podniecać się chodnikiem pod domem sołtysa!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.