mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach

Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach

W najbliższym czasie rozpocznie się rozbudowa Zakopianki w Myślenicach (województwo małopolskie). Inwestycja polega na rozbudowie lewej jezdni drogi krajowej nr 7 na niespełna  kilometrowym odcinku wraz z przebudową ul. Mostowej i ul. Piłsudskiego w Myślenicach. Podczas prowadzenia robót utrudniony będzie dojazd na Zarabie. Prace zakończą się 30 listopada 2010 roku.

Rusza rozbudowa ?Zakopianki? w Myślenicach
Prace budowlane rozpoczną się w I połowie lipca. Podczas robót ul. Mostowa będzie zamknięta dla ruchu.

Wykonawcą inwestycji jest tarnowska firma Poldim SA, która za zrealizowanie kontaktu otrzyma około 14mln zł. Realizacja inwestycji jest w całości finansowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, natomiast za opracowanie dokumentacji projektowej zapłacił samorząd Myślenic.

Zakres robót obejmuje m.in.:
  • rozbudowę lewej jezdni drogi krajowej nr 7 na odcinku 770 m przez poszerzenie utwardzonego pobocza wraz z budową pobocza gruntowego,
  • budowę muru oporowego podtrzymującego nasyp drogi krajowej nr 7 o długości ponad 600 m,
  • przebudowę ul. Mostowej od węzła drogi krajowej nr 7 z ul. Piłsudskiego na odc. około 800 m,
  • przebudowę skrzyżowania (wraz z dostosowaniem wlotów) ul. Mostowej, ul. Piłsudskiego oraz łącznicy Zakopane-Myślenice, Myślenice-Kraków na skrzyżowaniu typu „małe” rondo
  • budowę lewostronnego ekranu akustycznego wzdłuż drogi krajowej nr 7 o długości ok. 750 m,
  • budowę chodników wzdłuż ul. Mostowej i ul. Piłsudskiego,
  • przebudowę i budowę zjazdów indywidualnych,
  • budowę elementów odwodnienia powierzchniowego oraz układu kanalizacji deszczowej wraz z dwoma wylotami do rzeki Raby i jednym wylotem do istniejącej kanalizacji deszczowej,
  • budowę oświetlenia wraz z zasilaniem w całym zakresie opracowania,
  • przełożenie lub zabezpieczenie kolidujących sieci infrastruktury technicznej.Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

~pp 2010-07-05

Znakomita wiadomość choć trochę niespodziewana. Obecnie mamy wielce oryginalną sytuację - zachodnia jezdnia S-7 jest ekspresowa podczas gdy wschodnia pozbawiona pobocza - nie(!). W dodatku leżąca tuż obok i znacznie niżej ulica Mostowa po której krąży komunikacja zbiorowa, ciężarówki i cały ruch lokalny ma ze 3 m szerokości na tym odcinku i ruch naprzemienny. Taka sytuacja nie powinna istnieć i mam nadzieję, że teraz obie jezdnie uzyskają właściwe parametry. Aż się o to prosi.

~Kargul 2010-07-05

Droga redakcjo: z całym szacunkiem, ale artykuły na temat odcinków poniżej kilometra proponuję sobie darować! Zenada, niedługo będziemy podniecać się chodnikiem pod domem sołtysa!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic