mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza rozbudowa systemu zarządzania komunikacją w Szczecinie

Rusza rozbudowa systemu zarządzania komunikacją w Szczecinie

Rozpoczyna się wdrażanie drugiego etapu Centralnego Systemu Zarządzania Komunikacją Miejską. W środę 12 czerwca podpisana została umowa na realizację drugiego etapu systemu. Wykona je konsorcjum GMV Innovating Solutions sp. z o.o. Warszawa i Grupo Mecanica del Vuelo Sistemas S.A.U. Madryt.

Rusza rozbudowa systemu zarządzania komunikacją w Szczecinie
Wykonawca prac będzie miał 14 miesięcy na realizację inwestycji. Polegać będzie na rozbudowie elementów, które wykonane były w pierwszym etapie i wykonaniu nowych.

Rozbudowany będzie system biletu elektronicznego o wdrożenie jednorazowego biletu elektronicznego. W pierwszym etapie wdrożony został elektroniczny bilet okresowy. W autobusach i tramwajach zamontowanych zostanie 317 biletomatów – część z nich przeznaczona będzie do sprzedaży biletu elektronicznego część do papierowego. W pojazdach zamontowanych zostanie 1668 kasowników obsługujących bilet elektroniczny.

Dodatkowo zamontowanych zostanie 35 biletomatów ulicznych pełniących jednocześnie funkcję infokiosków. Poza kupnem biletów (gotówką czy kartą) będzie można m.in. także naładować bilet elektroniczny czy uzyskać informację na temat funkcjonowania komunikacji.

W kolejnych 40 pojazdach zamontowany zostanie system zliczania potoków pasażerskich. Wszystkie pojazdy zostaną wyposażone w system monitoringu, informacje głosową a także system elektronicznej informacji pasażerskiej.

Na 80 przystankach Szczecina zamontowane będą tablice dynamicznej informacji pasażerskiej, które poinformują o rzeczywistym czasie odjazdu autobusu czy tramwaju z przystanku. Do tej pory takich tablic jest 15 i są one zlokalizowane w większości przystanków na pętlach.

Pojawią się także nowe elementy systemu:

System lokalizacji pojazdów technicznych obsługujących „Akcję Zima”. System rozpozna m.in. czy pojazdy uczestniczące w Akcji Zima mają opuszczone pługi.
Uruchomiony będzie też autobus „na żądanie”.

W ramach projektu powstanie także system optymalizacji sieci komunikacyjnej, co pozwoli na lepsze zarządzanie komunikacją. W przypadku zmian tras system podpowie dyspozytorowi, którą trasą alternatywną powinien poruszać się pojazd.

Budowa systemu podzielona jest na dwa etapy. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu: 54 261 332,88 PLN. Wartość dofinansowania z UE: 37 498 455,50 PLN.
Tematy w artykule: Szczecin

Podobne wiadomości:

Przebudowy w Szczecinie

Przebudowy w Szczecinie

Polskie drogi 2014-05-30

Startuje III Etap Trasy Północnej w Szczecinie

Startuje III Etap Trasy Północnej w...

Polskie drogi 2014-12-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.