mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

W czwartek wieczorem na odcinku autostrady A4 pomiędzy Mysłowicami i Katowicami (na jezdni w kierunku Katowic) rusza wymiana nawierzchni. Remont potrwa do drugiej połowy października, a największe utrudnienia czekają na kierowców 13 września.

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki
"Na bezpłatnym odcinku autostrady od węzła Murckowska w Katowicach do węzła Brzęczkowice w Mysłowicach w szczytowych momentach natężenie ruchu bywa nawet trzykrotnie większe niż na pozostałej części koncesyjnego odcinka autostrady A4. Newralgicznym miejscem na tym odcinku, szczególnie w godzinach porannych, może być jezdnia do Katowic, stąd podróżujących w tym kierunku prosimy o uwzględnienie dłuższego czasu przejazdu" - ostrzega rzecznik spółki Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) Rafał Czechowski.

Wymiana nawierzchni pomiędzy węzłem Murckowska (skrzyżowanie A4 z DK nr 86) a węzłem Brzęczkowice (skrzyżowanie A4 z S1) wymusiła konieczność zmian w organizacji ruchu, które będą obowiązywać od czwartkowego wieczoru.

Już w czwartek od godziny 19:00 do 06:00 rano, a także w dniach 10-13 września (od 19:00 do 07:00), odcinek o długości 500 m w kierunku Krakowa będzie zwężony do jednego pasa. Z kolei 14 września ruch na tych pasach, w obu kierunkach będzie ograniczony na dwóch zwężonych pasach. Na całym odcinku będzie obowiązywać ograniczenie prędkości - 80 km/h. Po ostatniej zmianie organizacji ruchu, na jezdni do Katowic odbędzie się remont nawierzchni, który potrwa aż do października.

Spółka SAM wymieni nawierzchnię na 4-kilometrowym odcinku pomiędzy węzłem Rudno a punktem poboru opłat w Balicach. Obecnie trwa tam remont jezdni w kierunku Krakowa, a od 11 września prace przy wymianie ruszą na 2,9-kilometrowym odcinku do Katowic. W dniach 8-11 września (od 19 do 10 rano następnego dnia) na odcinku ok. 500 m droga będzie zwężona do jednego pasa. Zakończenie prac w tym miejscu zaplanowano na początek października.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Audi RS 4 Avant - szybkie jak nigdy dotąd

auto motor i sport 2017-09-12

Kierowców z pewnością ucieszy fakt, że Audi zaprezentowało model RS 4. A czy ucieszy ich informacja o silniku, który będzie go napędzał? Niekoniecznie

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.