mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Przebudowa drogi Klimontów - Obrazów oraz dróg na terenie miasta Połańca - to kolejne inwestycje drogowe w tym regionie, które realizuje firma Skanska. Nowe inwestycje będą kosztować ponad 7 mln zł netto.

Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Przebudowa drogi Klimontów - Obrazów stanowi III etap projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Sandomierzu. Prace prowadzone będą na czterokilometrowym odcinku biegnącym przez miejscowości: Klimontów, Adamczowice, Kroblice, Dziewków.

W ramach tej przebudowy wzmocnina zostanie nawierzchnia istniejącej jezdni i poszerzona do szerokości 6 m. - mówi Tomasz Jaworek, Kierownik Budowy, Skanska. - W ciągu drogi wykonamy pobocza i chodniki, zjazdy do działek, przepusty oraz kanalizację burzową. Przebudowa drogi odbywać się będzie w istniejącym pasie drogowym.


Kolejne inwestycje drogowe w województwie świętokrzyskim, które rozpocznie Skanska, to przebudowa i remont dróg gminnych w Połańcu na zlecenie inwestora, którym jest Miasto i Gmina Połaniec.

Zakres prac obejmuje remonty 14 odcinków dróg gminnych i osiedlowych w granicy miasta Połaniec oraz miejscowości Zdzieci Nowe. Drogi zyskają nową nawierzchnię, a osiedla nowe parkingi - mówi Tomasz Jaworek. - Przebudowane zostaną także sieci wodnokanalizacyjne i cieplne w rejonie remontowanych dróg.


Roboty drogowe na obu kontraktach ruszają 14 kwietnia br. Prace na odcinku Klimontów – Obrazów prowadzone będą do końca listopada, zaś w Gminie Połaniec do końca sierpnia br. Skanska będzie wykonywała prace w taki sposób, żeby uciążliwości były jak najmniej odczuwalne. Remontowane odcinki dróg będą przez cały okres trwania inwestycji przejezdne.


Podobne wiadomości:

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross