mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Przebudowa drogi Klimontów - Obrazów oraz dróg na terenie miasta Połańca - to kolejne inwestycje drogowe w tym regionie, które realizuje firma Skanska. Nowe inwestycje będą kosztować ponad 7 mln zł netto.

Ruszają kolejne remonty w Świętokrzyskiem

Przebudowa drogi Klimontów - Obrazów stanowi III etap projektu współfinansowanego ze środków unijnych. Inwestorem jest Zarząd Dróg Powiatowych w Sandomierzu. Prace prowadzone będą na czterokilometrowym odcinku biegnącym przez miejscowości: Klimontów, Adamczowice, Kroblice, Dziewków.

W ramach tej przebudowy wzmocnina zostanie nawierzchnia istniejącej jezdni i poszerzona do szerokości 6 m. - mówi Tomasz Jaworek, Kierownik Budowy, Skanska. - W ciągu drogi wykonamy pobocza i chodniki, zjazdy do działek, przepusty oraz kanalizację burzową. Przebudowa drogi odbywać się będzie w istniejącym pasie drogowym.


Kolejne inwestycje drogowe w województwie świętokrzyskim, które rozpocznie Skanska, to przebudowa i remont dróg gminnych w Połańcu na zlecenie inwestora, którym jest Miasto i Gmina Połaniec.

Zakres prac obejmuje remonty 14 odcinków dróg gminnych i osiedlowych w granicy miasta Połaniec oraz miejscowości Zdzieci Nowe. Drogi zyskają nową nawierzchnię, a osiedla nowe parkingi - mówi Tomasz Jaworek. - Przebudowane zostaną także sieci wodnokanalizacyjne i cieplne w rejonie remontowanych dróg.


Roboty drogowe na obu kontraktach ruszają 14 kwietnia br. Prace na odcinku Klimontów – Obrazów prowadzone będą do końca listopada, zaś w Gminie Połaniec do końca sierpnia br. Skanska będzie wykonywała prace w taki sposób, żeby uciążliwości były jak najmniej odczuwalne. Remontowane odcinki dróg będą przez cały okres trwania inwestycji przejezdne.


Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie drogi S7

Komisja Europejska zadecydowała w sprawie...

Polskie drogi 2016-06-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy
Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.