Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają mega inwestycje w Warszawie

Ruszają mega inwestycje w Warszawie

Rusza budowa Mostu Północnego w Warszawie, a we wtorek (19 maja) podpisano umowę na budowę węzła Łopuszańska - nazwanego już żelbetową wanną.

Ruszają mega inwestycje w Warszawie
W środę rano (20 maja) inwestor, czyli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przekazał firmie Pol-Aqua grunt pod największą obecnie inwestycję drogową w stolicy, jaką jest Most Północny. Wykonawca musi przygotować teren do poważniejszych prac przy budowie, a zacznie od postawienia zaplecza i utwardzania dróg dojazdowych.

Budowa rozpocznie się w pierwszym tygodniu czerwca od dwóch największych węzłów, czyli Pułkowej od strony Bielan i Modlińskiej od strony Białołęki. Tymczasowa organizacja ruchu jest wciąż u miejskiego inżyniera ruchu. Trasa mostu Północnego będzie budowana w formie drogi ekspresowej i ma się zakończyć w 2011 roku. Kierowcy dostaną do dyspozycji po trzy pasy ruchu w obie strony. Środkiem poprowadzone zostaną tory tramwajowe.

Również w środę (20 maja) ruszyła budowa trzypoziomowego skrzyżowania w Alejach Jerozolimskich. Dzień wcześniej w siedzibie ZMID miasto podpisało umowę z firmą Strabag, zwycięzcą przetargu. Stało się to możliwe, bo żaden z konkurentów tej firmy nie złożył protestu od wyników przetargu. Węzeł Łopuszańska ma powstać w ciągu 24 miesięcy (czyli koniec przewidziany w maju 2011 roku). Sześć pasów Al. Jerozolimskich będzie szło w tunelu w kształcie wanny. Na poziomie „0" powstanie rondo, z lotu ptaka podobne do ciastka z dziurką, a na poziomie „+1" dwie estakady o długości ok. 500 metrów każda. Umożliwią one wyjazd z Łopuszańskiej w Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa i w odwrotnie. Koszt inwestycji 160 mln zł.

Podobne wiadomości:

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~dan 2009-05-28

ciekawe czy dziurka będzie zarośnięta ;)

~~Bonus 2009-05-26

Nie wiadomo. Może przypominać pierożka z dziurką. Albo broszkę z dziurką...

~mati 2009-05-22

"Na poziomie ?0" powstanie rondo, z lotu ptaka podobne do ciastka z dziurką" :) czyli inaczej mówiąc, powstanie rondo, które z lotu ptaka będzie podobne do ronda :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
McLaren - Apple chce kupić giganta z Woking
Taką informację podała gazeta Financial Times, która sugeruje, że koncern Apple zamierza przejąc McLaren Technology Group, który kontroluje m.in. zespół McLaren F1 Team. Czy nad Woking zbierają się czarne chmury?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj