mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają mega inwestycje w Warszawie

Ruszają mega inwestycje w Warszawie

Rusza budowa Mostu Północnego w Warszawie, a we wtorek (19 maja) podpisano umowę na budowę węzła Łopuszańska - nazwanego już żelbetową wanną.

Ruszają mega inwestycje w Warszawie
W środę rano (20 maja) inwestor, czyli Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych, przekazał firmie Pol-Aqua grunt pod największą obecnie inwestycję drogową w stolicy, jaką jest Most Północny. Wykonawca musi przygotować teren do poważniejszych prac przy budowie, a zacznie od postawienia zaplecza i utwardzania dróg dojazdowych.

Budowa rozpocznie się w pierwszym tygodniu czerwca od dwóch największych węzłów, czyli Pułkowej od strony Bielan i Modlińskiej od strony Białołęki. Tymczasowa organizacja ruchu jest wciąż u miejskiego inżyniera ruchu. Trasa mostu Północnego będzie budowana w formie drogi ekspresowej i ma się zakończyć w 2011 roku. Kierowcy dostaną do dyspozycji po trzy pasy ruchu w obie strony. Środkiem poprowadzone zostaną tory tramwajowe.

Również w środę (20 maja) ruszyła budowa trzypoziomowego skrzyżowania w Alejach Jerozolimskich. Dzień wcześniej w siedzibie ZMID miasto podpisało umowę z firmą Strabag, zwycięzcą przetargu. Stało się to możliwe, bo żaden z konkurentów tej firmy nie złożył protestu od wyników przetargu. Węzeł Łopuszańska ma powstać w ciągu 24 miesięcy (czyli koniec przewidziany w maju 2011 roku). Sześć pasów Al. Jerozolimskich będzie szło w tunelu w kształcie wanny. Na poziomie „0" powstanie rondo, z lotu ptaka podobne do ciastka z dziurką, a na poziomie „+1" dwie estakady o długości ok. 500 metrów każda. Umożliwią one wyjazd z Łopuszańskiej w Aleje Jerozolimskie w kierunku Pruszkowa i w odwrotnie. Koszt inwestycji 160 mln zł.

Podobne wiadomości:

FSO zatrzymuje produkcję do 22 czerwca

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

Komentuj:

~dan 2009-05-28

ciekawe czy dziurka będzie zarośnięta ;)

~~Bonus 2009-05-26

Nie wiadomo. Może przypominać pierożka z dziurką. Albo broszkę z dziurką...

~mati 2009-05-22

"Na poziomie ?0" powstanie rondo, z lotu ptaka podobne do ciastka z dziurką" :) czyli inaczej mówiąc, powstanie rondo, które z lotu ptaka będzie podobne do ronda :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.