mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają prace na Zakopiance

Ruszają prace na Zakopiance

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o rozpoczęciu prac związanych z modernizacją "Zakopianki" na prawie 30 km odcinku z Krakowa do Myślenic. Zapowiadane już są ograniczenia w ruchu pojazdów na tej trasie.

W nocy z 25 na 26 września zostanie wyłączony z ruchu 2-kilometrowy odcinek pomiędzy Gajem a Głogoczowem. Zamknięta zostanie lewa jezdnia, w kierunku do Krakowa, od rejonu campingu w Gaju do Góry Libertowskiej. Ruch dwukierunkowy będzie odbywać się prawą jezdnią przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h (na przełączkach do 40 km/h), obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania.

Prace na tym odcinku mają się zakończyć do 31 listopada br. Do tego czasu zostanie położona nawierzchnia bez warstwy ścieralnej, która zostanie uzupełniona w przyszłym roku. Wykonawca niebawem podejmie prace na kolejnym 2-kilometrowym odcinku. Jednak na okres zimy obydwie jezdnie „Zakopianki” mają być w pełni przejezdne. 26 września rozpoczną się także prace przy budowie estakady na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z drogą wojewódzką nr 967 w Myślenicach. Roboty będą prowadzone w pasie między jezdniami i nie będą powodować utrudnień w ruchu. Estakada ma być w całości gotowa we wrześniu 2008 roku.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum utworzone przez POLDiM SA z Tarnowa oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „MOSTY - ŁÓDŹ” SA. Modernizacja blisko 30 km trasy ma potrwać 2 lata i pochłonie ponad 231 mln zł. Inwestycja jest finansowana w całości z Krajowego Funduszu Drogowego.

Zakres prac obejmie przebudowę drogi krajowej i wzmocnienie nawierzchni do 115 kN na oś, na odcinku Kraków-Myślenice, przebudowę skrzyżowania w Myślenicach na dwupoziomowe (budowa estakady), przebudowę 5 obiektów mostowych, przebudowę 44 przepustów, budowę kładki dla pieszych w Mogilanach, zabezpieczenie 5 osuwisk, przebudowę łącznicy na węźle w Mogilanach, przebudowę łącznicy na węźle w Głogoczowie, remont przejścia podziemnego pod drogą krajową w Myślenicach, budowę ekranów akustycznych oraz przebudowę dróg zbiorczych.

Przeczytaj także:

Modernizacja drogi krajowej Nr 7 Rabka - Chyżne (2007-08-30)

Modernizacja Zakopianki Kraków - Myślenice (2007-08-21)

Nowa Zakopianka na trasie Zakopane - Poronin (2007-01-29)


Podobne wiadomości:

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Ruch wahadłowy na Zakopiance

Polskie drogi 2017-07-31

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~solo 2007-09-27

jaaaasne.. zaorać i przyklepać asfalt.. to jest metoda.. a może lepiej i bezpieczniej dla kierowców byłoby w końcu skupić się na pociągnięciu całej trasy do Zakopanego???

~V 2007-09-26

nie pisze, czy bedzie ten odcinek dostosowany do standartu drogi ekspresowej.

~ew 2007-09-25

myslałem że nowy odcinek będą robić a tylko stary naprawiać ....hehehe

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic