mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają prace na berlince

Ruszają prace na berlince

Po długim okresie oczekiwania, została podpisana umowa na budowę autostrady A6 na odcinku Klucz - Kijewo (7,73 km). Prace zlecone przez GDDKiA wykona firma Budimex - Dromex za kwotę 114 mln zł.

Ruszają prace na berlince

Wartość podpisanego 22 sierpnia br. kontraktu wynosi 114 mln zł (brutto). Wykonawcą robót będzie firma Budimex -Dromex z Warszawy. Nadzór nad budową sprawować będzie firma Scott Wilson Kirkpatric. Wartość tego kontraktu wynosi 2,8 mln zł. Łącznie projekt kosztować będzie 116 mln zł brutto.

Budowa autostrady A6 dofinansowana jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (Sektorowy Program Operacyjny - Transport) w wysokości 75%. Umowę o dofinansowaniu podpisano 1 czerwca br. Czas realizacji kontraktu na budowę wynosi 21 miesięcy, a umowy na nadzór 36 miesięcy.

Projekt zakłada budowę autostrady A6 na odcinku Klucz - Kijewo o długości 7,73 km. Modernizacja odcinka A-6 wiąże się z całkowitą zmianą popękanej nawierzchni betonowej na nowoczesną konstrukcję z betonu asfaltowego. Autostrada składać się będzie z dwóch jezdni po dwa pasy ruchu szerokości 3,5 m i pasa awaryjnego postoju o szerokości 2,75 m. Pobocze gruntowe będzie mieć szerokość 1,25 m, a pas rozdziału szerokość 5,0 m. Kontrakt obejmuje również przebudowę 15 obiektów inżynierskich, wiaduktów w ciągu drogi i pod drogą.

Przypomnijmy, że decyzje o dofinansowaniu ze środków ERDF zapadły dotychczas odnośnie 8 projektów. Oprócz budowy autostrady A6 to przebudowa drogi krajowej nr 7 (Elbląg - Jazowa), budowa obwodnic 3 miejscowości w ciągu drogi krajowej nr 10 (Kobylanka, Morzyczyn, Zieleniewo), przebudowa drogi krajowej nr 3 (Sulechów - Racula) i nr 68 (Kukuryki - Wólka Dobryńska) i budowa obwodnicy miejscowości Hrebenne wraz z remontem nawierzchni na odcinku 12 km (droga krajowa nr 17), budowa I etapu obwodnicy miejscowości Puławy wraz budową nowego mostu przez Wisłę i budowa drogi S 22 na odcinku Elbląg - Grzechotki. Łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad miliard PLN, a dofinansowane będą projekty o łącznej wartośi ponad 1,5 mld PLN.

 


Podobne wiadomości:

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 – będzie więcej

Pierwszy fotoradar na autostradzie A1 –...

Aktualności 2018-07-23

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.