mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają prace nad S6 Słupsk - Lębork

Ruszają prace nad S6 Słupsk - Lębork

W dniu 17 czerwca 2009 r. podpisano umowę na wykonanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) dla trasy S6 na odcinku Słupsk – Lębork. To opracowanie ma wskazać – po przeanalizowaniu wariantów – którędy ma zostać poprowadzona nowa droga.

Ruszają prace nad S6 Słupsk - Lębork
Trasa będzie projektowana jako droga ekspresowa, dwujezdniowa, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku o dopuszczalnej prędkości dla samochodów osobowych 110 km/h. „Ekspresówka” połączy budowaną obecnie obwodnicę Słupska z tzw. Trasą Kaszubską łączącą Lębork z Trójmiastem. Długość trasy to ok. 37 km. Koszt wykonania studium to przeszło 2 mln zł. Przewidywany czas na przeprowadzenie i zakończenie studium to ok. 13 miesięcy.

Obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji STEŚ dla S6 Trasy Kaszubskiej na odcinku Lębork – Obwodnica Trójmiasta wykonanej przez DHV Polska. Jeśli opracowanie nie będzie zawierało błędów to w pierwszej połowie lipca br. zostanie zwołane posiedzenie Komisji Opiniującej Projekty Inwestycyjne, na którym zapadnie decyzja co do wyboru konkretnego przebiegu Trasy Kaszubskiej.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Obwodnica Kościerzyny już otwarta

Polskie drogi 2017-10-02

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~~Bonus 2009-06-21

Na razie obwodnica Słupska jest budowana jako jednojezdniowa. Docelowo mają być dwie jezdnie a dlaczego od raazu nie budują w tym systemie, Bóg jeden wie. Tłumaczyli się tym, że mają bardziej ograniczone środki, niż przewidywali. Chociaż każdy wie, że budowanie wpierw jednej jezdni, potem dobudowa drugiej, będzie w rezultacie kosztowniejsze. A jeśli chodzi o to, że tej drogi (S6 na odcinku Słupsk- Lębork i dalej Lębork- Gdańsk) długo nie będzie, to jest to oczywiste. Zacznie powstawać najwcześniej za kilka lat. Zdecydowanie opóźni ją Euro i inwestycje korzystne z tego punktu widzenia, tak jak Euro opóźniło samą obwodnicę Słupska. Najgorzej będzie, jak protesty mieszkańców Osowy skutecznie jeszcze na lata zablokują budowę Trasy Lęborskiej.

~bawar 2009-06-19

Pytanie retoryczne. Jaki jest sens budować jednojezdniową obwodnicę Słupska, skoro dalej będzie budowana dwujezdniowa espresówka?!

~romek 2009-06-19

"trwa sprawdzanie czy analiza jest wykonana poprawnie"-takie stwierdzenia czesto goszcza na tym portalu.Czyli mozna domniemac ze wykonawca moze popełniac błedy czyli kreujac jakis wariant trasy nie uwzglednił np wszystkich wymogów ochrony srodowiska.Praca taka zwracana jest do poprawy co wydłuza termin zakonczenia całej sprawy.Prognozowanie ,projektowanie ,pozwolenia na budowe powinny byc skupione w jednym ręku czyli w jednosce panstwowej np Dyrekcji Budowy Dróg .Ilosc prac projektowych jakie nalezy wykonac aby zrealizowac program budowy dróg woła o przeorganizowanie całego zarzadu budownicwa drogowego.Obecnie GDDKiA sa jednostkami typowo biurokratycznymi nastawionymi wyłacznie na realizacje wytycznych z Ministerstawa ,przez zlecanie w 100% całych opracowan "prywaciarzom" z branzy co pociaga wielokrotne niepotrzebne koszty wydłuza terminy staje sie miejscem róznych niejasnych interesów.Naczelnicy w tych GDDkiA dawno juz nie mieli w swoich rekach deski i przysłowiowego ołowka.Garnitury krawaty sekretareczki kawki decyzyjki i aby do wiosny

~jj 2009-06-19

to szybko tej drogi nie bedzie....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.