mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają prace przy budowie mostu Wolin - Karsibór

Ruszają prace przy budowie mostu Wolin - Karsibór

Rozpoczęto prace związane z przygotowaniem placu budowy dla zadania "Budowa mostu nad Starą Świną łączącego wyspy Wolin i Karsibór wraz z rozbiórką Mostu Piastowskiego w Świnoujściu". Według harmonogramu inwestycji, pierwsze pale  zostaną  wbite w lutym; montaż wszystkich podpór powinien zostać zakończony jeszcze w tym roku. Oddanie całości inwestycji do użytku nastąpi do końca 2012 roku. Koszt budowy mostu to blisko 41,5 mln zł.  

Ruszają prace przy budowie mostu Wolin - Karsibór
Wykonawcą jest konsorcjum firm POLIMEX - MOSTOSTAL S.A. WARSZAWA oraz Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW SERVICE Sp. z o.o. Szczecin.

Stary most Piastowski ma 370 metrów długości i zaledwie 420 centymetrów szerokości, dlatego obowiązuje na nim ruch wahadłowy. Budowa mostu Piastowskiego rozpoczęła się w 1964 roku, a do użytku został oddany z okazji 1000- lecia państwa polskiego, w roku 1966. Od tamtej pory jest to jedyne stałe połączenie wyspy Wolin z wyspą Karsibór. Budowa nowego mostu, ze względu na fatalny stan obecnie istniejącego, jest w tej chwili zadaniem priorytetowym.

Nowy most będzie miał długość 407 metrów i szerokość 9,3 metra. Będzie posiadał jezdnię dwupasmową i chodnik dla pieszych. Wysokość mostu nad lustrem wody wyniesie 6,3 metra.

Jest to największa z inwestycji komunalnych realizowanych w Świnoujściu w okresie najbliższych dwóch lat.

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~vobis 2011-01-27

haha cóż za wspaniałe dobranie zdjęcia do artykułu :D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.