mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Ruszają przebudowy w Lubuskiem

Ruszają przebudowy w Lubuskiem

3,1-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 296 Iłowa – Ruszów i 3,6- kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 295 Nowogród Bobrzański – Żagań zyskają nową nawierzchnię. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze, a wykonawcą firma Skanska.

Ruszają przebudowy w Lubuskiem
Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 296 obejmuje 3,1-kilometrowy odcinek  na trasie Iłowa – Ruszów. W ramach kontraktu rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia, na miejscu której powstanie nowa. W ciągu drogi przebudowane zostaną zjazdy indywidualne oraz system odwodnienia i odprowadzania wód deszczowych. Skanska wykona również chodnik o powierzchni 2,3 tys. m kw., oznakowanie poziome i pionowe, a także urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prace ruszają na początku kwietnia i potrwają do końca września br. Na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy.

- Po zakończeniu inwestycji zdecydowanej poprawie ulegną warunki ruchu w tym rejonie – mówi Bartosz Banach, Kierownik Budowy, Skanska. - Droga wojewódzka nr 296 wraz z infrastrukturą zostanie dostosowana do obowiązujących przepisów. Zwiększy się również bezpieczeństwo przechodniów za sprawą przeniesienia ruchu pieszego z poboczy na nowe chodniki.

Wartość prac wyniesie 4,7 mln zł brutto.

Kolejna inwestycja drogowa w Lubuskiem, którą zrealizuje Skanska, to rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 295 na odcinku Nowogród Bobrzański – Żagań (dojazd do węzła autostrady A18). 3,6 kilometra drogi zyska nową nawierzchnię. Obecna jest w bardzo złym stanie, kierowcy napotykają na liczne spękania, ubytki i deformacje. Poza wymianą nawierzchni, powstanie 1,2 km kanalizacji deszczowej, 2 mury oporowe o długości 42 m i 51 m, przy których powstaną zatoki autobusowe i ok. 5 tys. m kw. chodników. Droga zostanie poszerzona do 6 m, w terenie zabudowanym - do 6,5 m.

Prace przygotowawcze ruszą w połowie kwietnia i potrwają do pierwszego tygodnia października br. Na przebudowywanym odcinku wprowadzony zostanie ruch wahadłowy

- Przebudowa drogi wpłynie na podniesienie jej przepustowości i standardu, dzięki czemu warunki ruchu i bezpieczeństwo kierowców ulegną znacznej poprawie – dodaje Bartosz Banach. - Wybudowanie chodników i zatok autobusowych zwiększy także bezpieczeństwo pieszych.

Wartość prac wyniesie 5,6 mln zł brutto.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Światowe Dni Młodzieży – utrudnienia w ruchu

Polskie drogi 2016-07-28

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.